Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie_wszystkie silniki


trafyc

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie się pochwalić spalaniem, stąd nowy wątek, może Wy też w podobnym krótkim formiacie podacie spalanie:

 

1. Auto: Nissan Xtrail T32 1,6dCi 4x4 manual

2. Spalanie miasto: 5,7l/100km do 8,3l/100km (odczyty z kompa, nastawa napędu Auto)

3. Spalanie po za miastem: 3,9l/100km do 6,5l/100km (odczyty z kompa, nastawa napędu Auto)

​4. Autostrada do 150km/h (licznik): 5.9l/100km do 7,5l/100km (odczyty z kompa, nastawa napędu Auto)

5. Autostrada 170 -190km/h (licznik): 7,5l/100km do 8,1l/100km (odczyty z kompa, nastawa napędu Auto)

​6. Średnio po zatankowaniu zbiornika na stacji 7,2 do 7,8l/100km (napęd Auto)

7.Jak u Was w praktyce, czy jazda z 2WD zmniejsza apetyt na paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sa tak niewielkie roznice (o ile sa) ze mozesz ich nie zauwazyc :)

Wystarzcy ze depniesz raz mocniej i pojda w pi*** cale oszczedosci z przelaczenia na 2WD

Jak dla mnie nie ma co sie tym przejmowac chyba ze chcesz jezdzic na "kropelke" to cisnienie w kolach robi spora roznice itd - mozesz probowac a pozniej pochwalisz sie :)

Mnie na trasie szybkiego czy na autostradzie przy predkosciach tak do 150 km/h wg "zegarka" wychodzi srednie ca. 6,6 l/100km ale tez wedlug X'a. Zycie weryfikuje i w realu jest to ok. 0,4-0,5 l/100km wiecej

Wrocilem z trasy po "wypstrykaniu" zbiornika i od razu zatankowalem stad potwierdzone zuzycie

Pojechalem do Gliwic na 5 dni, troche tam jezdzilem, jakies 15-18 km dziennie i wrocilem do Wa-wy - poszedl caly zbiornik a przejechane ca. 820 km i wlasnie zapalila sie lampka a spalanie wyszlo 6,93 l/100km

Tez jezdze na Auto a dodatkowo byla zima - chociaz wydaje mi sie, ze zima pali mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras2017, a samo miasto jak bujasz się po stolicy tylko, to jakie spalanie?

Zima mniejsze spalanie, ciekawe :icecream:...ale jak wyjeżdżasz z ciepłego garażu, auto szybko się nagrzeje, na zewnątrz zimne gęstsze powietrze do turbiny trafia, to może i sprawność wyższa.. 

Tez mam nastawę Auto (4x4), nawet na suchym przy ostrzejszym przyspieszaniu nie telepie tak przednimi kołami w porównaniu jak masz 2WD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano to z garazu ale po pracy to juz wystudzony porzadnie na parkingu pod chmurka

Po miescie srednie splanie wychodzi mi wg kompa ca. 6,6 l/100km a wg baku ca. 7 l/100km

Rano w miare dobrze sie jedzie (brak wiekszych korkow) a popoludnie to juz spore utrudnienia. Rano jade 15-20 minut a po poludniu 35-50 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie podobne jak u mnie, silnik 1,6dCi pod względem spalania rewelka.....ciekawe ile w 2,0 dCi więcej wychodzi...a upierałem, się na benzynę, pewnie lepiej się kreci ale spalanie gorsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...