Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Strzelanie w przednim zawieszeniu


bartekzuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem sanki z przodu w primerce i po zabiegu słyszę ta jakby takie strzelanie podczas ruszania. To strzelanie jest kiedy ruszam jak się trochę unosi przód pojazdu. Ten dźwięk tak mi się wydaje powstaje jakby metal mocno stykał się z innym metalem i w chwili ruszania  puszczał tworząc dźwięk strzelania. Wymieniłem jedynie sanki bez wymiany tulei w wahaczu. Czy przyczyną takowych odgłosów może być zbyt mocne skręcenie sanek z wahaczem?? Kiedyś podobne strzelanie miałem po wymianie tulejek w górnym wahaczu, Po wymianie tulejek wszystko na sztywno poskręcałem na podniesionym samochodzie opuściłem i zaczęło się strzelanie przy pracy zawieszenia, później wyczytałem że zawieszenie skręca się na opuszczonym samochodzie, podniosłem znowu popuszczałem śruby, opuściłem samochód, poskręcałem i strzelanie ustało. Sanki wymieniał mi mechanik i sądzę, że wie jak się takie rzeczy robi. czy przyczyną może być nie dopasowanie używanych części do siebie (powinienem do nowych sanek kupić tuleje w wahacz). Czy może być jakaś inna przyczyna?? Jeśli doszło by do wymiany tulejek to czy samemu można wyjąć te tuleje czy to się opiera o wyprasowanie i wprasowanie jakąś maszynerią??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...