Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik Deszczu


Pontiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat czujnika deszczu w przedniej szybie QQ J11! Szczerze powiedziawszy u mnie średnio to działa i nie jest tak do końca bezobsługowe gdyż muszę tym pokrętłem od czułości sensora co jakiś czas kręcić bo wycieraczki chodzą raz za wolno a nie raz za szybko w stosunku do opadów w danej chwili co nie powinno mnieć miejsca  przy sensorze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ustawione na max  bo tylko tak daje pozytywne odczucia co do zmywania szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontiac mam dokładnie takie samo odczucie jak Ty. Ewidentnie nie jest to bezobsługowe, czasem sensor ustawiony na min a wycieraczki mało nie wylecą z uchwytów innym razem leje jak z cebra a te wtedy 1 ruch na minutę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jechałem na auto i jakis większych zastrzeżeń nie mam. 

Chyba w większości marek aut na to narzekają i wg mnie idelanie to dzialac nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jechałem Jukiem.

Miałem na auto i wg  mnie jakoś płynniej to działało.  nas w QQ jest jakby zerojedynkowo. Albo szybko albo wolniej.

Cały dzień deszczu.

Ale przejechałem tylko 40 km. Więc małe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawione na drugiej pozycji i działa bezproblemowo. Jak ustawiłem przy wyjeździe z salonu to tylko raz dotykałem. Musiałem raz wyłączyć bo wjechałem na automatyczna myjnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ogólnie w pulsarze dobrze reaguje na natężenie deszczu, ale faktycznie od czasu do czasu muszę pokręcić na manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z pracą wycieraczek.  Po ustawieniu w trybie automatycznym wycieraczki  raz pracują dobrze raz myślą nie wiadomo nad czym :) czy to wina sensora czy jest on do wymiany czy poporstu w Nissanach QQ tak jest ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w QQ jest to samo. Czasami dzialaja dobrze, czasami nie. Wg mnie ten model tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maranellos napisał:

Witam mam problem z pracą wycieraczek.  Po ustawieniu w trybie automatycznym wycieraczki  raz pracują dobrze raz myślą nie wiadomo nad czym :) czy to wina sensora czy jest on do wymiany czy poporstu w Nissanach QQ tak jest ... 

Popatrz na sensor,jeżeli ma widoczne pustki to jest do wymiany,miałem tak,że pracował jak chciał,ale po wymianie pracuje dobrze

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem inny problem , a był nim parowanie szyb, nie mogłem jechać w deszcz , bez włączonej klimy bo szyba była cała zaparowana . A czujniki to tak naprawde średnio działa . W poprzednim moim samochodzie , jak czujnik  załączał się , to zmieniały się już światła , a tu jak jest , ostatnio jadąc w nawet dobry deszcz , wydawało mi się że światła się nie zmieniły.

Edytowane przez NieKumaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba gdy się na klimę w aucie a chyba każdy ma to wg mnie zawsze szuba będzie zaparowana albo inaczej - ciężko będzie ją odparować.
Szczególnie jesienią, zimą.
Gdy jesteś nagrzany w kurtce.
Musisz wentylować przez 10 minut.
Miałem to samo w 4 poprzednich autach więc uznaje za normę.
Klima osusza więc szybko odparuje.
Problem wystąpi z obserwacji.
1 mróz to klima się nie włączy
2 masz zasyfione szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich i obecnych autach innych marek także zawsze miałem problem z parowaniem szyb, wiec uznaje to także za normę. 

Jednak widze brak włączenia świateł przy automatycznych wycieraczkach, więc tu "japończycy" sie nie popisali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy możecie potwierdzić, że w J11B jest faktycznie czujnik deszczu reagujący na intensywność opadów deszczu?

Bo w mojej sztuce to działa, jakby to była tylko regulacja częstotliwości włączania wycieraczek (niezależnie od deszczu - jak w lepiej wyposażonym 126p).
Ostatnio jak miałem na AUTO, to pomimo tego, że wjechałem do garażu, po kilku razach szyba była całkiem sucha i czysta, ale wycieraczki się dalej włączały co jakiś czas.

W poprzednim J10 działało to w dobrze. Mogłem mieć cały czas na auto i się włączały jak była potrzeba.
Teraz nie mogę tego ustawić na auto, bo się ciągle włączają.

PS.: Po źle działającym termometrze (zawyża o 2-5st C, czym zimniej tym bardziej) i dziwnym czujniku światła (w pochmurny dzień potrafi kilka razy na minutę zwiększać i zmniejszać podświetlenie radia itd.), teraz także czujnik deszczu nie działa prawidłowo.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmiana temperatur to normalne że reagują. Ogólnie system działa znośnie.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w J11 B - ale w wersji A - już tu kilku się żali i ja tez potwierdzam, że w Qashqaiu czujnik deszczu (nie)działa najgorzej ze wszystkich samochodów jakimi kierowałem. Właściwie działa tylko na najwyższej czułości ale i tu potrafi i z pół godziny nie włączyć wycieraczek mimo dużego odpadu - zaś przy mały włącza wycieraczki na drygi bieg i ścierają jak szalone... mimo kilku kropel na całej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie automatyczne wycieraczki działają ok. Aquariusmax podjedź do ASO i niech Ci to sprawdzą.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za informację zwrotną od Was.

Udało mi się samemu wyjaśnić tę zagadkę,
a mianowicie wyłączyłem opcję 'Auto Wipe' (chyba nowa w J11B), która myślałem, że wyłącza automatyczne uruchamianie wycieraczek, gdy dłużej przytrzymam spryskiwacz (nie chcę tego).
Jednak opcja 'Auto Wipe' wyłącza czujnik deszczu, a włącza czasowe uruchamianie wycieraczek z regulacją międzyczasu (możliwe, że zależne także od prędkości jazdy, zamiast intensywności deszczu).
Teraz czujnik deszczu działa OK (nie wnikam w precyzję oceny wielkości deszczu).

Dlatego dementuję, jakoby NISSAN był zepsuty w tym zakresie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...