Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bezpieczniki


fonir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebny jest rysunek bezpieczników z opisem który od czego .

Wymieniłem podświetlenie tablicy rejestracyjnej i po trasie nie świecą .

Zanim dobiorę się do przewodów sprawdził bym bezpiecznik .

Przy okazji wydrukował bym .

Dziękuję i pozdrawiam

IMG_20180526_141614.jpg

IMG_20180526_141607.jpg

IMG_20180526_142546.jpg

Mam taki schemat ale który jest od podświetlenia ?

Screenshot_2017-08-17-10-02-38_cn.wps.moffice_eng.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, karibox1 napisał:

Sprawdź wszystkie. Skąd masz te lampki?

Jak wszystkie powyjmuje to pokasuje coś ...

Lumpki kupiłem w Chinach .

Pasują na otwory jak by były oryginalne -6cm. rozstaw śrób.

W nissanie oryginalne same szkiełka po 60-iąt zł.

Te po 2 USD.

Kupiłem na 12V .

Po montarzu sprawdziłem .

Zapaliłem tylko ledy z przodu a pod koniec trasy już światła drogowe .

Po przyjeździe - brak światełek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bezpieczniki i ok wszystkie (łącznie z komorą silnika) a u mnie też nie ma prądu na lampkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki te mają wspólny bezpiecznik z pozycyjnymi więc jak one świecą to szukać przyczyn gdzie indziej. Przejście do klapy lub w samej klapie oraz wtyczki lampek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miernik wziąłem i jutro mam zamiar najpierw sprawdzić czy prąd w kostce w ogóle jest .

Jeśli tak to lampki -d*pa wielka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam prądu w kostce. Możliwe, że to pękł kabel w dachu. To będzie jego trzeci raz.

Można podać napięcie z postojowych tylnych ale myślę, że to ta sama robota.

Jeszcze ważne. Jeśli pękł ten kabelek to reszta z nich będzie miała ten sam problem.

kabelki xa.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z tym że u mnie zdechło trzecie światło stopu. Tak na szybko popatrzylem na przelotke na klapie i jest jeden przewód przerwany bodajże czarny ale nie mialem czasu sie tym zająć. Przerabial ktoś problem z brakiem trzeciego świata stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, karibox1 napisał:

... ja nie mam prądu w kostce. Możliwe, że to pękł kabel w dachu. To będzie jego trzeci raz ...

Lutowanie, izolowanie itp. w miejscu przerwy w przelotce pomoże tylko dorażnie. Miejsca w harmonijce jest mało, a jeszcze jak po lutowaniu usztywnią się przewody + izolacja = powtórka z rozrywki gwarantowana po miesiącu lub dwu. 

U siebie w Primerze zdjąłem listwy na słupku i klapie, dokonałem resekcji uszkodzonych przewodów na odcinku ok. 20 cm zastępując je nowymi, lutując kolejno przewody poza miejscami gdzie one się zginają i zabezpieczając termokurczkami. Przewody przewleczone oczywiście wcześniej w tej samej harmonijce (bez jej przecinania !!!). Od tego czasu (trzy lata) zapomniałem o problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 13:40, fonir napisał:

... Wymieniłem podświetlenie tablicy rejestracyjnej i po trasie nie świecą .

Zanim dobiorę się do przewodów sprawdził bym bezpiecznik .

.....

Mam taki schemat ale który jest od podświetlenia ?

Do zabezpieczenia obwodów m.in.  tylnych świateł (również podświetl. tablicy rej.),  w X-Trail-u T30 służy bezpiecznik nr 31 (10A) przy silniku (TAIL LAMP).

14 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Ja mam podobny problem z tym że u mnie zdechło trzecie światło stopu. Tak na szybko popatrzylem na przelotke na klapie i jest jeden przewód przerwany bodajże czarny ale nie mialem czasu sie tym zająć. Przerabial ktoś problem z brakiem trzeciego świata stop?

Czarny to masa. 

Zdejmij pokrywkę u góry tylnej klapy i odkręć oprawę 3-stopu - masz tam żarówkę 5W/12V. Zasilanie (+12V) na nią przychodzi różowym przewodem i jest zrównoleglone z obiema żarówkami gł.stopu w t.lampach. Obwód zamyka się przewodem do masy (czarny) - ma osobny punkt masowy, tylko dla 3-stopu. Wyjmij żarówkę i sprawdz czy masz zasilanie i masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie aż wstyd mi się przyznać ale po zdjęciu tapicer taka sytuacja ...

Musiałem przy montarzu nie wsadzić klipsa do końca i się wypiął .

IMG_20180604_193545_1528187466296.jpg

A tak świecą .

W nocy sprawdzałem nie za mocno - akurat .

IMG_20180604_193642.jpg

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam może mi ktoś napisać za co jest odpowiedzialny ten bezpiecznik poniewarz wysadziło mi go podczas postoju auta FL30A H/L WASH skrzynka bezpiecznikowa koło aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...