Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej na filtrze powietrza


Miro54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś wyjąłem filtr powietrza i zauważyłem, że jedna jego strona (od strony wlotu powietrza) jest zaolejona. Co ciekawe, od środka filtr jest czysty i suchy. Ponadto rura doprowadzająca powietrze też nie ma żadnych śladów oleju. Samochód ma silnik 1,6 dci 130 KM i przebieg 23 000 km. Silnik pali i pracuje bez zarzutów.Może ktoś miał już taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miro54 napisał:

Witam. Dziś wyjąłem filtr powietrza i zauważyłem, że jedna jego strona (od strony wlotu powietrza) jest zaolejona. Co ciekawe, od środka filtr jest czysty i suchy. Ponadto rura doprowadzająca powietrze też nie ma żadnych śladów oleju. Samochód ma silnik 1,6 dci 130 KM i przebieg 23 000 km. Silnik pali i pracuje bez zarzutów.Może ktoś miał już taki przypadek?

W T31 2.0dci to niemal norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to idzie w X-sie ale zapewne odmą drobiny oleju dostają się na filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale jakim cudem, skoro filtr jest zaolejony od strony wlotu powietrza, gdzie nie ma żadnego połączenia umożliwiającego dostanie się oleju z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pary oleju przez odmę jak Tester pisał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...