Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[1.9 dCi] Odpalanie / imobilizer - problem


djmassive
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj primerka zaczęła wariowac przy odpalaniu oto opis problemu.

wkładam kluczyk, przekrecam na zaplon i swieci sie ikona imobilizera - proba odpalenia nic - odlacza zasilanie, ale nic nie kreci.

Czasem trzeba przekrecic kluczyk do pozycji 0 i znowu na zaplon i jak ikona nie bedzie swiecic odpali.

Nagralem filmik, ktory pokazuje dolegliwosc:

ps. Komp nic nie pokazuje, a check engine swieci z winy Egr

Dzieje sie to losowo, nigdy wczesniej tego nie mialem co moze byc przyczyna ?

Edytowane przez djmassive
Dodano wideo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu ojciec miał.identyczny problem. Oddał samochód do elektryka który przelutował wszystkie ścieżki w module odpowiedzialnym za imo i problem znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim to co kolega wyżej pisał zrobisz, to w pierwszej kolejności sprawdź pierścień immobilizera i jego styki (oczyść itp.) i sprawdź czy problem ustąpił.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozbierzesz pół samochodu to wymień  baterie w pilocie . Przyczyna nie odpalania jest brak komunikacji kluczyka z immo . Jak się skomunikuje to zaświeci się pierścień wokół stacyjki ( często pomijany szczegol) ). Nigdy nie odpalisz auta  jak na tablicy przyrządów świeci czerwony samochodzik ,który powinien zgasnąć po przekreceniu kuczyka . Potem dobierz się do pirscienia wg rady skita

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie pojade kupic dzis baterie i wymienie. Jezeli problem bedzie sie powtarzal, zerkne na styki

edit: Wymiana baterii nie pomogła :(

Edytowane przez djmassive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma bateria do centralnego zamka z immobilizerem. Ile aut widziałem co nie mają centralnego zamka a immobilizer mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego ale tu nie ma mowy o zamku centralnym tylko o niekomunikowaniu się kluczyka z immo przy odpalaniu , bateria - może sygnał za słaby , są inne jeszcze elementy tej ukladanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie od piątku nie miałem problemu z imo, natomiast teraz pali mi bezpiecznik od deski jakies zwarcie :-/ juz 3 bezpieczniki wymienilem. Podejrzewam, ze na tylnej lampie cos bo wymienialem tam zarowki i chwile potem zaczal sie problem.

Od problemu do problemu, ja to mam szczescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem z imo puki co znikl, chyba jednak była to bateria w pilocie :-)

ostatni problem z bezpiecznikiem to przetarty kabel przy czujniku cofania.

Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...