Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na jakich oponach letnich jeździcie?


Gość USURI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik, mianowicie kupiłem troszkę zbyt wielkie opony tzn. 195/65 R15 i podczas wyprzedzania przy wł klimie jest kasztan bo ja jej w gaz a ona zapomnij. Nauczyłem się że na trasie przed wyprzedzaniem wyłączam klimę i wio. Jest to troszkę wk.. :oops: więc teraz zaczynam się rozglądać za nowymi kapciami dla mojej Almi 1.8. Zastanawiam się nad PIRELLI POWERG lub GOODYEAR EAGLE F1 w rozm 195/60 R15 problem w tym czy są one warte swojej ceny. Kupić badziewie jest prosto lecz potem trzeba się z tym męczyć a ja niestety lubę jazdę w ostrych zakrętach na granicy uślizgu. Niestety oponki które na suchym wgryzają się w asfalt jak złoto na mokrym tracą zęby i stają się nieprzewidywalne. Podzielcie się opinią o kapciach na jakich pomykacie :?: a może podszepniecie mi jakieś sęsowne rozwiązanie. Dzięki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę to Michelin Pilot Primacy....

a jak chcesz stosunkowo tanio i dobrze to np. Kleber Dynaxer HP2...

i pamiętaj, że na suchym to każda opona jest praktycznie taka sama (znaczy rewelacyjna)... schody zaczynają się gdy spadnie deszcz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na sojej almerce ma załozone 195/60/15 Uniroyal Rain. Oponka kierunkowa super do jazdy na mokrych drogach, koleinach zalanych wodą. Może troche za głośna na suchym asfalcie przy większych prędkościach. Natomiast w Primerze mój ociec założył w tym roku Goodyeara (nie pamietam jaki model, wiem tylko, ze był reklamowany w telewizji), opono poprostu super. Na mokrym asfalcie trzyma się jak moja a na suchym bile Uniroyala o głowę.

Ale polecam i jedna i drugą - wydatek ok. 450 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej almerce ma załozone 195/60/15 Uniroyal Rain

 

zdecydowanie polecam, bardzo dobra opona rally 550, troszke za glosna i lubi popiszczec na ostrym łuku (ja mam 185/60 r14), jeżeli chodzi o Toyo to tylko Proxes (opona kierunkowa), bo z reszta nie mialem stycznosci chociaz ludzie nawet je chwala

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Toyo 175/60/R14 i musze przyznać, że jest rewelacyjna. Dobrze się trzyma drogi i nie ma problemów z odprowadzaniem wody. Trochę ja słychac na suchym asfalcie przy dużych prędkościach, ale jest to tak minimalne, ze wogóle nie przeszkadza. Juz nie długo będę zmieniał na nowe, wiec tez kupię właśnie te, biorac pod uwagę że cena jest ok.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę, że każdy opisuje to co sam ma:)

wartość tych przemyśleń jest jednak chyba znikoma:)

 

najlepiej popatrz na testy w magazynach motoryzacyjnych...choć i to niewiele da bo najczęściej są "sponsorowane" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej zmianie z zimówek na letnie założyłem nokian Nrh-i (chyba tak się nazywają) i jestem z nich bardzo zadowolony. Zrobiłem na nich ok 20 kkm w różnych warunkach (śniegu i mrozu nie było :D ) i, puki co, nie zawidły mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi :lol: Staram się zebrać opinje co tak naprawdę są warte opony reklamowane jako suuuppeerrr :wink: Na stronach niestety prawdy nie napiszą bo są to strony sponsorowane :twisted: . Piszcie o kapciach jakie macie obecnie na Nissmo to jest opinia wiarygodna i wielkie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zimowki. We wczesniejszych autach mialem:

- Mabor

- Ceat

- Kleber

 

Wszystkie sie sprawdzily dobrze. jednak pomimo tego postawilbym na Mabora. Nie mowie tu o Conti, Michelinach (i innych z wyzszej polki)

 

Zastanowilbym sie jeszcze nad yokohama.

 

Natomiast odbiegajac od tematu. Letnie to ostatnio Michelin Energy (asymetryczne), i zastanawialbym sie nad nokian-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem tanie Daytony D100 i bardzo sobie je chwaliłem (na D200 podobno ludzie psioczą). Ciche, komfortowe i bardzo dobre na mokrej zwłaszcza nawierzchni. Obecnie jeździłem (przed wymianą na zimówki) nieprodukowanymi już chyba Dunlopami D8 SP Sport i są takie sobie, piszczą i trzymają się drogi średnio. Może dlatego że mają już 3 sezony za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od jutra zakładam Barumy Bravurisy z uwagi na cenę przy 16tkach.

Z opinii uzytkownikow nie slyszalem wiele zlych uwag oprocz ze sa miekkie...

Do tej pory mialem Continentale ale nie jest to rozmiar dobry do Almi i powoli mi dwie sztuki pekaja po bokach.

Pozyjemy, zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na suchej nawierzchni wszystkie opony są takie same. Mogą być nawet i łyse. Różnią się jedynie ceną. schody zaczynają się na mokrej. good year eagle to dobry wybór, te opony wręcz tną wodę, ale mają jedną wadę - są cholernie drogie. Ja jeżdżę na michelin energy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

 

a kiedy kupować opony letnie?

moje są już łysawe, wieć na wiosnę chyba założę nowe kapcie

a z doświadczenia "hipermarketowego" wiem, że rzeczy zimowe lepiej kupować wiosną, a letnie-jesienią

jednocześnie jest zmiana modelu w nowym roku - i ten model ma nową, lepszą i wyższą cenę

czy tak jest też z oponami? kiedy je najlepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

 

a kiedy kupować opony letnie?

moje są już łysawe, wieć na wiosnę chyba założę nowe kapcie

a z doświadczenia "hipermarketowego" wiem, że rzeczy zimowe lepiej kupować wiosną, a letnie-jesienią

jednocześnie jest zmiana modelu w nowym roku - i ten model ma nową, lepszą i wyższą cenę

czy tak jest też z oponami? kiedy je najlepiej kupić?

dobrze myślisz - letnie zimą, zimowe -latem. Ja pod koniec września kupiłem fantastyczne michelin energy po 200 zł sztuka. Normalnie kosztują ponad 150 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...