Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap hamulców złote brembo 350z / g35 na Akebono 370z


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam możliwość zakupu zestawu zacisków z klockami i tarczami Akebono z infiniti g37s/ 370z za 1500zł

czy taki swap ma sens w przypadku kiedy mam już złote brembo?

druga sprawa mam obecnie stockowe felgi do g35 coupe, wiem że da się je założyć na g37s z akebono jednak nie wiem jak sprawa ma się kiedy stosuje się adaptery tak jak ja musiał bym to zrobić.

Moje zaciski/tarcze kloscki są w super stanie tarcze i klocki mają może 10k przebiegu ferodo ds2500 + pizzabrakes sport cut

Proszę o wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to nie da się w sensownym stanie kupić zestawu Brembo ;D O ile ten zestaw Akobono jest z klockami i tarczami to nawet bym się nie zastanawiał bo taki setup jest wart z 4-5 tyś pln. Do tego trzeba jeszcze dołożyć adaptery i przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody są w zestawie,

ale ja już mam brembo i nie wiem czy jest sens wrzucać akebono czy będzie czuć różnicę

 

podobno do raysów 18" 350z trzeba dystans 22mm

poniżej zamieszczam link z tematu gdzie bez dystansów do g37 są założone felgi z g35c  jakieś pomysły czy kwestia adapterów ma znaczenie?

https://www.myg37.com/forums/g37-coupe/253109-18-g35-rims-on-g37s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zestaw Akebono,adaptery mam zalozone made in Coobcio,wiec proponowalbym sie do niego zglosic,za ta cene to bierz bez zastanowienia,roznica w hamowaniu bedzie napewno,co do felg to Ci nie powiem,bo Ja mialem 17" i musialem zmienic na 18" JR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze namawiacie mnie ale chyba zaryzykować warto jak coś to odsprzedać będę musiał 

20140209_224037_zpsvvmpcldj.jpg

 

dobre informacje: )

 

Poniżej zamieszczam link z testów 350z z różnymi zestawami hamulcowymi! Na prawdę dokładny artykuł

 

https://www.zeckhausen.com/catalog/index.php?cPath=6446_6565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli roznica dwoch stop w odleglosci po zalozeniu 355 mm z przodu. 1,17%! Kompletny bezsens, zeby zmieniac hamulce z Brembo, jesli ktos po torze nie jezdzi i to sporo! Obojetnie czy na Akebono, czy na ST40 lub ST60... Nawet na torze to i tak juz jest przesada, chyba ze juz ktos ulamki sekund goni. Kwestia techniki i dobrego hamowania z redukcja biegow i  Brembo nie bedzie problemem. Problem zaczyna sie w upalne dni jezdzac 20-minutowe sesje na torze Poznan ale to juz spory wycisk dla tych hamulcow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ogrzewanie tematu,

czy da się założyć OEM oslony tarcz z 370z do g35 żeby nie było rzeźby  (wcześniej brembo) teraz na (Akebono)

 

Czy przewody stalowy opłat zestaw do 350z będą pasować pod akebono ?

 

Zamawiam lakier VHT burnt copper z USA jeśli ktoś się chce podpiac proszę o priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...