Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Nie pali na ciepłym, słabe przyspieszenie


mephx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

almera n16 1.5 98hp 2003 fl

 

Auto nie pali ciepłym, musi odstać chwilę i trzeba mu dać trochę gazu, na zimnym pali od strzała. Gdy już zapali na ciepłym dusi się prawie na jałowym, traci jakby połowę mocy ledwo idzie (z wciśniętym pedałem gazu prawie do podłogi) tak do 3-3.5 tys obrotów potem już trochę lepiej ale i tak nie jest to pełny jego potencjał. Po pierwszym odpaleniu na zimnym chodzi dobrze nawet gdy już jest nagrzany po kilkudziesięciu minutach jazdy. Zero błędów check engine. Poczytałem trochę że może być to problem z czujnikiem wału, ewentualnie z którymś czujnikiem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-0335 To czujnik położenia wału ; ale powodem tego może być rozciągnięty łańcuch rozrządu. U mnie po wymianie razrządu

wszystkie objawy zniknęły,śmiga jak nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp też może być, źle odczytuje dane i może podawać za dużo paliwa. Miałem tak w innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecchanik oczyscil przepustnice, wymienil czujnik walu korbowego i podzialal 4 dni wsiadam przed chwila nie chcial na zimnym odpalic tym razem wywalilo p0340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że napięcie akumulator 12,4 jak kręce rozrusznikiem spada do 10-10.8 obroty 300 wtedy wykazuje mi na apce, może to po prostu wina akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...