Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pali olej


Gość Jasin

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem ostatnio górny łańcuch rozrządu oraz napinacz, ponieważ moj N14 jest z 1991 roku wiec byly tam jeszcze 2 prowadnice łańcucha, a z tego co wiem od 93' nie stosowano juz tych prowadnic , wiec je wywalilem :)

w celu wymiany łańcucha zdejmowałem tylko górną osłonę łańcuchow i dekiel zaworów

skręciłem wszystko do kupy i wszystko ok, ale po pierwszym odpaleniu za samochodem powstała niebieska chmura dymu :( , teraz jak odpalam auto po nocy to tez dymi na niebiesko , ale tylko chwile , potem wszystko jest OK

niestety moje podejrzenia sie sporawdzily i oleju zaczelo ubywac :(

 

wiele razy robiłem juz rozrzady w różnych samochodach, ale co mogłem spieprzyc , ze jest taki rezultat,auto jezdzi normalnie, wiec chyba nie przestawilem rozrzadu ( pozatym to chyba nie ma zwiazku)

a moze to po prostu przypadek (watpliwe)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie rozrządu właśnie ma związek ze spalaniem oleju . Kiedyś jak miałem kadetta palił olej bo pasek był przestawiony o 2 zęby. Po ustawieniu rozrządu nie brał już ani grama oleju. Radzę sprawdzić jeszcze raz rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieselu to troche inaczej jest bo jest pompa wtryskowa

a u mnie wszystko chodzi dobrze

silnik pracuje cicho , osiagi sa takie same jak wczesniej (odczuwalnie)

a co do ilosci no to po przejechaniu jakis 100 km na bagnecie bywa moze ze 2-3 mm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...