Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary sprężyn tylnych.


M@reS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wie ktoś jakie są wymiary sprężyn tylnych do naszych Notków?? Silnik 1.6 rocznik 2007

Pękła mi prawa tylna około 2 cm od końca na dole i odpadła razem z tą gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nawet będąc w sklepie, podając dane Notka wyskakuje z 3-4 rodzaje. A każda sprężyna dłuższa od drugiej :D

Więc chyba pozostaje mi wyjąć jedną, zmierzyć i zamówić. A Notek do tego czasu będzie stał na placu. 

Akurat w Norku wymiana sprężyn to pikuś i zrobię to sam, ale mimo to muszę jedną zmierzyć.

Czy kupić bez względu na długość ? ....bo czemu każda innej długości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wrzuciłem ipartsa i wszystkie sprężyny na tył  mieszczą się w zakresie 274mm na 276mm, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...dzięki za odpowiedz. Czyli warunek żeby były do Notka I generacji :)....a reszta pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka lat temu też poszła końcówka sprężyny. Kawałek ostatniego zwoju od dołu. Jeśli się nie mylę to zamawiałem na alle u sprzedawcy z linku http://allegro.pl/sprezyna-rh6585-nissan-note-e11-tylna-tyl-kyb-i7060063802.html  Tam masz podane do jakich notesów pasuja i rozmiary. Wtedy minie to kosztowało ok 100 PLN.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janio ;)

A powiedzie mi jeszcze czy w nowym komplecie są podkładki gumowe ?? Bo ten pęknięty kawałem odpadł z podkładką :(

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M@reS napisał:

Dzięki Janio ;)

A powiedzie mi jeszcze czy w nowym komplecie są podkładki gumowe ?? Bo ten pęknięty kawałem odpadł z podkładką :(

   Nie dają podkładek. Przy wymianie sprężyn chciałem wymienić podkładki gumowe. Niestety przeszukałem cały net i nie mogłem do notka znaleźć. Do innych typów aut bywają, do notka nie. Może obecnie coś się  zmieniło. Trzeba by pszperać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, jeśli pozwolicie zapytać w temacie sprężyn tylnych - kupiłem Notesa i ma makabrycznie sztywne tylne zawieszenie.Sprawdziłem od spodu, okazało się że ma nowe sprężyny i amortyzatory a trzęsie na każdej ,,dziurce,, Zastanawiam się czy ma właściwie dobrane sprężyny. Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nowe sprężyny i amortyzatory to niestety musisz trochę przebiegu zrobić. A najlepiej jak na tyle ktoś siedzi. To się musi "ułożyć".

Ja jak zakładałem swoje to widziałem na starych gumach jak się dopasowały do nich stare sprężyny. Zakładałem też nowe te gumy i po założeniu samochód stał o 1-2 cm wyżej. Teraz po przejechaniu ponad 1000 km widzę, że sprężyny pomału lekko się wtapiają w te gumy i całość robi się stabilniejsza.

Ale nigdy, nawet przed wymianą nie miałem uczucia że "bije" tył na dziurach. Nawet przeciwnie, dobrze tłumi wyboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak się zmienia sprężyny, amory, ogarnia zawieszenie to często pojawiają się mankamenty opony. Przynajmniej ja tak kiedyś miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem właśnie amory, sprężyny, przód, tył, w sumie profilaktycznie/komfortowo , stare miały jakaś sprawność, nic nie bujało, ale uważam że przy 170tys km to już nie działa jak powinno. Dobiłem opony do ciśnienia 38, producent podaje 35 i  zauważyłem że opony mam już  do d*py, huczą,  biją , trzęsą, może tragedii nie ma , ale nie podoba mi się to, opony mają przelatane ok. 80tys km. Na starym zawieszeniu tego nie było. Podobna historia była na hondzie u mojej żony, zmieniłem opony i auto jak nowe...zużyte zawieszenie często lepiej czuciowo tłumi takie drgania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...