Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Problem z ogrzewaniem


Gość raans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy to normalne ze gdy mam włączone ogrzewanie, ciepłym powietrzem dmucha mi tylko ze skrajnych bocznych nawiewów, a z dwóch centralnych (po środku) wieje zimnym? na razie po prostu te 2 centralne zamknąłem... ale podjerzewam że coś mam skopane a zbliża się moja pierwsza zima tym autkiem :-)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie tez leci zimne ze srodka... ale to pestka niech se leci, u mnie pojawia sie inny problem z ogrzewaniam. Mianowicie jadac poźna pora gdzy na polu zimno (wiec se w autku dogrzewam :)) strasznie mi szyby parója.. mozna z tym cos zrobic, alebo znalesc przyczyne ze tak sie dzieje :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie tez leci zimne ze srodka... ale to pestka niech se leci, u mnie pojawia sie inny problem z ogrzewaniam. Mianowicie jadac poźna pora gdzy na polu zimno (wiec se w autku dogrzewam :)) strasznie mi szyby parója.. mozna z tym cos zrobic, alebo znalesc przyczyne ze tak sie dzieje :shock: ?
Mastyssss przestaw na "powietrze z zewnatrz" (piktogram samochód z strzałka z zewnatrz)to ci nie beda parowały, mozliwe ze ci linka od tego padla i masz caly czas ustawiony wewnetrzny obieg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałam. Zmarźluch jestem a tu leci zimne powietrze zamiast ciepłego... Ile już teorii wymyśliłam na ten temat ;) ale skoro tak jest też u Was to widać tak ma być :? :? :?

 

Co do parowania to też z tym walczę. I cały czas mam ustawiony obieg na powietrze z zew. i to u mnie wcale nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello. U mnie jest tak, jak mam właczony nawiew na szybę, na nogi, to leci zimne, natomiast przy ustawieniu na dmuchawy na kratki leci cieple przez srodkowe otwory...

 

Jak też tak mam. I też mi parują :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w k12-stkach ze wszystkich leci cieplusie 8)

 

generalnie nawiew w nowych micrach pracuje doskonale :!: :shock: lepiej niż w golfie3 mojego kolegi, ale i tak czasem brakuje klimy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po basenie zamiast czekac na wolna suszarke wsiadam do autka, czekam az sie zagrzeje, właczam dmuchawe na maxa ustawaim na kratki -zamykam wszystkie poza jadna i jazda - az włosy wypadają :)

 

co do parowania szyb - mozna kupic taki zrodek do przyskania na gogle dziala rewelacyjnie na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
witam

 

czy to normalne ze gdy mam włączone ogrzewanie, ciepłym powietrzem dmucha mi tylko ze skrajnych bocznych nawiewów, a z dwóch centralnych (po środku) wieje zimnym? na razie po prostu te 2 centralne zamknąłem... ale podjerzewam że coś mam skopane a zbliża się moja pierwsza zima tym autkiem :-)

 

pozdr.

w mojej k11 tez ze srodkowych leci zimne powietrze(daltego sa zamkniete te kratki). A odnosnie ogrzewania w k11 1.0...jest slabiutkie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimny nawiew z dwóch środkowyh kratek to nie jest żadna awaria; tak to zostało skonstruowane; moim zdaniem badzo dobrze; przydaje się szczególnie zimą, na długich trasach; powietrze w samochodzie jest wtedy suche i ciepłe (usypiające) a taki chłodniejszy strumień powietrza orzeźwia; przynajmniej mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdr.

w mojej k11 tez ze srodkowych leci zimne powietrze(daltego sa zamkniete te kratki). A odnosnie ogrzewania w k11 1.0...jest slabiutkie :roll:

 

 

Nie znasz sie jest zaje.. ste mialem merca 190d z 85 roku i tam bylo o wiele gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie zawsze mnie to zastanawialo

Mastyssss przestaw na "powietrze z zewnatrz" (piktogram samochód z strzałka z zewnatrz)to ci nie beda parowały, mozliwe ze ci linka od tego padla i masz caly czas ustawiony wewnetrzny obieg...

bo ja mam ustawione "powietrze z wewnatrz" wiec temu mi paruje ??

a linki mam bank dobre ... W sumie to czym sie to różni (z wewnatrz a z zewnatrz) oprocz tego ze jedno jest z wewnatrz a drugie z zewnatrz :lol: czy jakos tak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z zewnątrz jest bardziej świeże (przynajmniej po pewnym czasie, o ile nie jedziemy za tirem lub autobusem) i nie zawiera aż tyle pary wodnej wydychanej przez nas.

Nie rozumiem tego dokładnie, ale też zauważyłem, że w pozycji "z zewnątrz" szyby mi nie parują, a "z wewnątrz" to prawie zawsze dzieje się to dość szybko (max 10-15 minut i zaczynają parować).

Co to ogrzewania - jak dotąd nie zauważyłem, aby ze środkowych nawiewów leciało ciepłe powietrze (no może latem leciało ;P), ale nie sprawdzałem wszystkich ustawień nawiewu - przy takiej pogodzie mam zwykle ustawiony nawiew na szybę i nogi + grzanie w zależności od uczucia zimna - środkowe kratki zwykle zamknięte (zmarzluch jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniam - przy ustawieniu wewnetrnego obiegu powietrza nie ma bata - zawsze beda parowaly szyby - tak bylo ,jest i bedzie. Co do srodkowych kratek, nie leci zimne powietrze , lecie letnie:)

 

a tak poza konkurencją:Mialem problem z dmuchawa dzialala tylko na 4, poczytalem na forum, wykrecilem spod schowka plutke, wymylem zalutowalem i wszytko dziala. przed tym pojechalem do elektryka - poweidzial mi ze to wydatek kolo 100-200 WOW!!!. mi to zajęło demontaż, lutowanie, montaz 30 minut ... Boże błogosław Forum !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello. U mnie jest tak, jak mam właczony nawiew na szybę, na nogi, to leci zimne, natomiast przy ustawieniu na dmuchawy na kratki leci cieple przez srodkowe otwory...

 

tez tak mam i to jest prawwidlowo

zimny nawiew to tak zwany system Fresh Face świeża twarz

naprawde bardzo przydatne w dlugiej podrózy -jedzie sie komfortowo-nie pieką oczy i nie zasycha ci w gardle czy w nosie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...