Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

za duże koła w n16tce


Gość DJ One-Way
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DJ One-Way

Witam wszystkich, mam maly problemik!Zalozylem sobie juz jakis czas temu kola o rozmiarze 205/55 R16 w mojej almerce N16.Okazalo sie ze jednak to nieodpowiedni rozmiar bo przy pelnym skrecie w lewo prawe kolo zahacza o nadkole z nieprzyjemnym hukiem.Jak kupilem to auto od poprzedniego wlasciciela z takimi samymi kolami to nie bylo problemu bo juz byly wyexplatowane i nieobcieraly!Teraz przy nowych z pelnym bierznikiem niestety wystepuje taki problem!Czy znacie jakies rozwiazanie bez wymiany kół na inny rozmiar:>??jestem sklonny dokonac jakis przerobek:>Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

a i zapomnialem jeszcze dodac ze chcialem zalozyc krotsze sprezyny do niego!!Czy da sie to jakos wszystko wmontowac aby ten rozmiar kół siedzial jkak trzeba:>?Wiecie gdzie moge dostac jakies prezynki do N16tki:>Pozdrowki, czekam na posty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam maly problemik!Zalozylem sobie juz jakis czas temu kola o rozmiarze 205/55 R16 w mojej almerce N16.Okazalo sie ze jednak to nieodpowiedni rozmiar bo przy pelnym skrecie w lewo prawe kolo zahacza o nadkole z nieprzyjemnym hukiem.Jak kupilem to auto od poprzedniego wlasciciela z takimi samymi kolami to nie bylo problemu bo juz byly wyexplatowane i nieobcieraly!Teraz przy nowych z pelnym bierznikiem niestety wystepuje taki problem!Czy znacie jakies rozwiazanie bez wymiany kół na inny rozmiar:>??jestem sklonny dokonac jakis przerobek:>Prosze o pomoc!

zapodaj dystans 5mm na strone, jednak co do obnizania to imo sie nie da przy takich kolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze dystans pomoze ale nie jestem do konca pewien.

 

Jesli chodzi o zakladanie sportowych springow na seryjne amory (bo pewnie na takich smigasz) to wg mnie mija sie z celem. Amorki szybko padną a jazda będzie o wiele gorsza niż na pełnym kicie zawieszenia, żeby nie powiedzieć NIEBEZPIECZNA. Polecam eibach+ zolte, regulowane Koni.

Ale najpierw uporaj się z problemem zbyt duzej srednicy kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

Dziekuje wszystkim za pomoc, czyli nawet przy zalozeniu kitu eibacha i dystansow ten rozmiar kol nie bedzie pasowal?W takim razie zmniejszyc profil opony??bo felgi mam nissana Twistery wiec nadaja sie do tego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

ociera przy lewym, maxymalnym skrecie tylko prawe kolo o boczna wewnetrzna czesc nadkola, ktos ma jakis pomysl ja moge to zlikwidowac:P? Nie ociera natomiast nic u gory, moze jednak zaloze sprzezyny i dystanse nie powinno byc zle:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

Hmmm a co to jest ET:>?szerokosc:>?. powiem tak, jak mialem na tych felgach stare poprzednie opony o tym samym rozmiarze to ni nie obcieralo, teraz dopiero przy nowych z pelnym bierznikiem obciera!!Co do geometrii zawieszenia wszystko jest raczej wporzadku bo mialem iedawno przeglad a moze faktycznie to nadkole sie przesunelo...:/ no nie wiem, poradzcie mi jakby to zdiagnozowac!!Dziekuje za posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/55R16 na Ronalach 7,5' i nic mi nigdy nie obcierało, ET nie pamietam jakie maja, ale na opakowaniach po felgach jest napis NISSAN. Może masz felgi nie do NYSKI. http://www.nissanklub.pl/nasze_auta.php?pi...tid=47&p=40

ale wiesz nissan nissanowi nie rowny i ET dla roznych modeli sa rozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

sluchajcie chłopaki ale mnie to prawe kolo obciera o ten plastik w srodku, o to obicie wewnatrz nadkola od strony silnika!!Jak moge temu zaradzic, i czy obnizajac go np przy dystansach nie powinno byc zadnych problemow technicznych:>Niby to nie jest powazne ale jednak robi duzy huk przy max. skrecie i chcialbym pozbyc sie problemu:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj wszystko dokladnie moze cos ci sie odkrecilo i cale nadkole sie opuscilo. wydaje mi sie ze nie powinno nic obcierac przy tym rozmiarze kool. a odnosnie dystansoow to seryjne szpilki moga sie okazac zaaa krootkie i bedzie trzeba je zmieniac ;) poza tym stosujac dystanse zmieniasz ET i moze se okazac ze jak bardzo mocno kola wypchniesz na zewnatrz i do tego opuscisz to kola stana prawie w negatyw. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

mam jeszcze pytanie jaki rozmiar zimówek do almerki jest najbardziej odpowiedni:>?? bo ja mam 205/60 R15 i napewno nie jest on taki jaki ma byc:> dostalem te kola od poprzedniego wlasciciela i na nich jezdzilem ale chce teraz zmienic...Tym bardziej jak ktos ma obizona almerke to niech napisze jakie zimowki wklada!!!!Dzieki i poooozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie jaki rozmiar zimówek do almerki jest najbardziej odpowiedni:>?? bo ja mam 205/60 R15 i napewno nie jest on taki jaki ma byc:> dostalem te kola od poprzedniego wlasciciela i na nich jezdzilem ale chce teraz zmienic...Tym bardziej jak ktos ma obizona almerke to niech napisze jakie zimowki wklada!!!!Dzieki i poooozdro!!
Przy profilu 60 na feldze 15" powinienieś mieść założony opony 195 (ja mam teraz takie i jest lepiej niż na 185/65).
przepraszam panowie ale chyba nie macie racji ;), tak naprawde zimowe opony powinny byc wezsze od letnich lub takie same. czyli jezeli seria to 185/65 lub 195/60, to powinny byc takie lub 175. 205 to niezle przegiecie na zime :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam panowie ale chyba nie macie racji ;), tak naprawde zimowe opony powinny byc wezsze od letnich lub takie same. czyli jezeli seria to 185/65 lub 195/60, to powinny byc takie lub 175. 205 to niezle przegiecie na zime :)

Ja bym powiedzial ze nie powinny ale moga być, z tego względu ze na węższej oponie lepiej jeździ sie na mokrej czy zaśnieżonej nawieżchni. Ja mialem 185 a teraz zalożylem 195 i nie mam problemów, nie widze zadnej róznicy. Z kolei Teśc ma zimówki w Verso 205 i tutaj czasami juz czuć, ze to jest za szeroka opona na śniegu. 205 jak N16 to odrobine za szeroka rzeczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...