Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bananowa skóra


kabelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie Witam serdecznie wszystkich. Noszę się z zamiarem kupna nowego X w wersji tekna i zwariowałem na punkcie pomarańczowej wg. Producenta bananowej tapicerki. Mam wątpliwość wywołaną porównaniem do ciemnej, która posiada delikatna perforację co jak się domyślam ułatwia wsiadanie do nagrzanego pojazdu czyt. nie parzy tak w dupsko 🤭 jak się domyślam.

Ciekaw jestem czy brak tego dziurkowania w bananowej wersji jest odczuwalna i pogarsza komfort w upalne dni?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechalem z jasną (ecru) bez dziurkowania i mimo ze wsiadalem do nagrzanego w 30 st nie bylo niekomfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim poliftową bananową skórę, ale perforowaną "dziurkowaną". Tak czy inaczej z doświadczenia (nawet z poprzednich aut) wiem, że beż, banan, czy ecru jest o wiele przyjemniejsze dla czterech liter niż czarny ogień piekielny;) Jasna skóra owszem też potrafi nagrzać się znacznie, ale na pewno nie parzy, jak czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim poliftową bananową skórę, ale perforowaną "dziurkowaną".

 

Ale chyba tylko boki siedziska mają perforację? Tyłek i plecy chyba nie?

 

P.S. Jak ci się sprawuje ten kolor? Nie łapie plamy np. po jeansach jak bez?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kabelli napisał:

 

Ale chyba tylko boki siedziska mają perforację? Tyłek i plecy chyba nie?

 

P.S. Jak ci się sprawuje ten kolor? Nie łapie plamy np. po jeansach jak bez?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na przednich fotelach mam prforację pod tyłkiem, na bokach i na plecach. Na tylnej kanapie pod tyłkiem i na plecach. Głównym zadaniem perforacji jest raczej szybsze przepuszczanie ciepła przez powierzchnię skór, kiedy włączamy grzanie foteli.

Często jeżdżę w dżinsach i jak na razie nie widzę żeby fotele łapały niebieskawy kolor lub jakikolwiek inny odcień. Bierz banany, bo w tej wersji Iks wygląda mega dobrze, a i jak wcześniej pisałem nie parzą w tyłek i plecy podczas upałów :thumbsup:

20180622_163303.jpg

20180622_183714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega premium!

A przy zakupie nie myślałeś o pomarańczowyn wykonaniu? Ona też mi się podoba tylko już nie ma tych dziórek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kabelli napisał:

Wygląda mega premium!

A przy zakupie nie myślałeś o pomarańczowyn wykonaniu? Ona też mi się podoba tylko już nie ma tych dziórek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Pomarańczowa" skóra jest też mega ładna i przy mojej białej perle wyglądałaby pewnie jeszcze lepiej. Ale szkoda, że nie jest dziurkowana. Z doświadczenia z wcześniejszych aut zauważyłem, że skóra perforowana szybciej przepuszcza ciepło przy włączonym grzaniu foteli. Do tego przy dłuższych podróżach w upalne dni odnoszę wrażenie, że mniej poci się tyłek i plecy przy fotelach obszytych skórą perforowaną. Można powiedzieć, że to taka naturalna wentylacja bez systemu wentylacji, która szybciej odprowadza lub w razie włączenia grzania doprowadza ciepło. Tyłek się nie parzy i pot szybciej znika. Ot, co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie. Może potwierdzi lub zaneguje tą tezę jakiś posiadacz pomarańczowej tapicerki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kabelli napisał:

Ciekawe spostrzeżenie. Może potwierdzi lub zaneguje tą tezę jakiś posiadacz pomarańczowej tapicerki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale ja nie neguję pomarańczowej tapicerki. Jest mega ładna. Dziwi mnie jedynie fakt, o którym piszesz, że nie ma wersji z perforacją. Bo moim zdaniem bez względu na jakiekolwiek mniejsze lub większe walory użytkowe dziurki dodają charakteru i uroku fotelom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/22/2018 at 9:39 PM, devilde said:

Na przednich fotelach mam prforację pod tyłkiem, na bokach i na plecach. Na tylnej kanapie pod tyłkiem i na plecach. Głównym zadaniem perforacji jest raczej szybsze przepuszczanie ciepła przez powierzchnię skór, kiedy włączamy grzanie foteli.

Często jeżdżę w dżinsach i jak na razie nie widzę żeby fotele łapały niebieskawy kolor lub jakikolwiek inny odcień. Bierz banany, bo w tej wersji Iks wygląda mega dobrze, a i jak wcześniej pisałem nie parzą w tyłek i plecy podczas upałów :thumbsup:

20180622_163303.jpg

20180622_183714.jpg

Potwierdzam jasna lepsza na upały. Mam i ja:). Wiadomo, że wymaga większej dbałości o czystość. 

 

Nikt w Nissanie nie wpadł jeszcze lub nie chce aby dla wersji foteli skórzanych była oferowana opcja wentylowania. Stąd padł wybór na jasną. W przypadku czarnej zwiększa się prawdopobieństwo zwulkanizowania 4 liter  :) z fotelem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, szybkicus said:

...

Nikt w Nissanie nie wpadł jeszcze lub nie chce aby dla wersji foteli skórzanych była oferowana opcja wentylowania. Stąd padł wybór na jasną. W przypadku czarnej zwiększa się prawdopobieństwo zwulkanizowania 4 liter  :) z fotelem. 

 

Nie no, nie przesadzaj z ta wulkanizacja :)

Ja mam czarną skórę i jakos d**sko odrywam od foteli bez szwanku dla spodni.

Faktem jest, że w upały troche grzeje zresztą kierownica chyba wszędzie jest czarna więc najwiekszy problem w upały, jak dla mnie i tak pozostaje.

Czasem tak parzy, że musze chwile "połapać" w różnych miejscach żeby sie schłodziła "w cieniu moich wielkich łap"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, na co podczas upałów pada słońce. Jeśli wali prosto w przednią szybę na parkingu przez kilka godzin, to ani nie złapiesz kierownicy, ani nie siądziesz bezpiecznie na czarnym foteluWówczas wulkanizacja murowana:D

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, devilde said:

Wszystko zależy od tego, na co podczas upałów pada słońce. Jeśli wali prosto w przednią szybę na parkingu przez kilka godzin, to ani nie złapiesz kierownicy, ani nie siądziesz bezpiecznie na czarnym foteluWówczas wulkanizacja murowana:D

Korzystając z okazji to podzielcie się:0recourse: doświadczeniem i informacjami o sprawdzonych środkach do zabezpieczenia foteli skórzanych. 

Jak wiemy kolor jasny skóry zobowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...