Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piasty


Gość Maciek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że nic nie wiem. Chodzi mi o tą dziurę na środku :)

 

Szukałem, ale są właśnie tylko rozstawy śrub. A z tą piastą to chyba faktycznie nie chodzi o rozstaw tylko o wielkość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
No, chyba o to chodzi.

Czyli kółko 55 mm nie pasuje?

no raczej musialbys dac je do tokarza zeby Ci weszlo na piaste :)

Piasta prawdopodobnie ma 60mm a ten 1mm jest na feldze zeby wlazla na piaste... czyli otwor w feldze ma 61mm.

mozna zamykac temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
w n14 otwor centrujacy jest 59,1. jak szukalem felg to sie wywiedzialem ze tyle ma miec dziura w feldze by bylo wszystko ok.

 

pozdrawiam

slawek

Gdyby felga miala dokladnie taki sam wymiar co piasta to nie daloby rade tego zalozyc :)

Wszystkie otwory w wszystkich sunny N13 N14 (przocz 4x4) maja wymiar 61mm - dotyczy to otworu w tarczy hamulcowej ktora wchodzi na piaste. przed chwila to sprawdzilem i wszystkie otwory w tarczach sa identyko.

Sunny z napedem 4x4 ma otwor 68mm.

Z doswiadczenia wiem ze otwor moze byc jeszcze wiekszy bo wlasciwie specjalnie nie ma on wplywu na osadzenie tarczy kola na piascie. za centrowanie kola odpowiedzilne sa otwory na szpilki i po to sa nakretki ze stozkiem by ustawic tarcze kola w osi piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze otwor moze byc jeszcze wiekszy bo wlasciwie specjalnie nie ma on wplywu na osadzenie tarczy kola na piascie. za centrowanie kola odpowiedzilne sa otwory na szpilki i po to sa nakretki ze stozkiem by ustawic tarcze kola w osi piasty.

 

Jeżeli otwór w feldze jest większy i jest luz na piascie to trzeba założyć pierścienie centrujące, to ważne bo można pourywać szpilki i nie tylko np koła mogą mieć bicie.

 

Dobry tokarz dorobi talie za 30-40zł, są też na allegro ale ciężko dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam pytanie - bo w końcu już nie mam pewności. Jest gość, co chce mi sprzedać kółka z micry 4x100, 155/80 R13 i mówi, że ta dziurka ma 60 mm. Ja mam N14 - czyli wg tego, co jest powyżej napisane to mi pasuje? Czy brakuje mi jednak tego 1 mm?

 

I druga sprawa - czy ktoś może jest w Wrocławia? I podjechał by w moim imieniu popatrzeć na te kółka, bo płacić z góry trochę się obawiam.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc zbyt duzego luzu w otworze bo moga sie odkrecac sruby i takze moze wystepowac bicie na kierownicy ja bym sie bal jezdzic ale musialbys zobaczyc bo moze ten 1 mm to cale nic wszystko sie okaze na samochodzie a jesli bedzie luz to kupisz pierscionki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...