Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silvia v8


MichalSilvia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc zna, czesc nie, czesc hejtuje ^^

Moja silvia kupiona jako projekt do dokonczenia, a zycie zweryfikowalo, ze idziemy inna droga. Bede mial czas to napisze spec. Ale ciezko z telefonu :)

IMG_20180513_100237_965.jpg

IMG_20180618_200349_827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy na relację :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec, auto kupile juz po swapie na nissanowskie v8 z cimy fgy32, sprzezone ze skrzynia z z32. Hamulcami z przodu z lamborghini gallardo 8tlok na tarczach z r35gtr 380mm itd.

Odkad je mam, postawilismy silnik na emu black, zostal zbudowany od podstaw uklad paliwowy na 3pompach. Zostala odnowiona blacharka. Na montaz wciaz czekaja hamulce tyl (bremnbo 4tlok z cayene ktore mam, ale rozwazam wrzucenie tarczobebna z r35gtr na 380mm).

Buda zostala oczyszczona i odnowiona (podwozie, komora, bagaznik) i odnalowana. Z zewnatrz przygotowana pod folie. Wlecial zderzak z podobno niemodnego juz body triala (tak jdm, lata 2005) oraz maska dmax style, coby wiecej cieplego powietrza uciekalo z pod maski.

Na nastepny rok planowane jest doladowanie silnika+zakucie, o ile starczy finansow i wyskrobanie, zaleznie od tego czy zakuty czy nie, od 500hp do tylu na ile pozwoli skrzynia i konwerter. Gdyz jeszcze w tym roku wpadnie automat z jaguara (8hp70 lub starsza wersja 6hp35, niuta znosza podobnego, a rozchodzi sie o wielkosc skrzyni. Rozwazam tez automat z mercedesa) na sterowniku zmieniajacym skrzynie w typowa sekwencje. Odnosnie doladowania rozwazam kazda z, 3 opcji, czyli turbo/twinturbo, kompresor srubowy lub vortecha, kazdy ma plusy i minusy, ale wybor podyktowany jest miejscem pod.maska, ktorego brakuje.

Z zewnatrz wieksze zmiany za rok, bo finanse. Pelne body vertex ridge lub edge. Maska custom, no chyba, ze wpadnie inny kolektor ssacy, ktory bedzie nizszy, ale to.sie.wiaze z przeniesieniem alternatora w miejsce np klimy, przez co ciezej jest zawinac kolektory wydechowe do przodu pod ewentualne turbo.

IMG_20180703_211724_395.jpg

IMG_20180326_165522_421.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba tylko trzeba trochę w niego zainwestować i będzie lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2018 o 14:59, Łukasz83 napisał:

Jak dla mnie bomba tylko trzeba trochę w niego zainwestować i będzie lala

Haha tos dowalil xd nie bede mowil o pieniadzach bo gentelmani xd znajdz moj fanpejdz na fb silvia vh41de czy jakos tak, zobaczysz ile w rok czasu zostalo zrobione. W sumie niecaly rok, bo mody zaczely sie w.listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle mnie zrozumiałeś- mówię że fajny że podoba mi się że go odbudowujesz a mówiąc o inwestycjach miałem na myśli zrobienie doładowania i zakucia o których piszesz i ogarnięcie z zewnątrz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...