Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak holowniczy


MariuszS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  zastanawiam się nad montażem haka holowniczego w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy montując hak trzeba będzie robić podcięcie w zderzaku?  Czy są modele przy których nie ma takiej konieczności?

2. Czy ktoś mógłby coś polecić.

4. Jakie kwestie formalne trzeba załatwić  oraz jakie dokumenty będą mi potrzebne w związku z montażem haka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ad.4
Po montażu haka udajesz się do stacji diagnostycznej i dostajesz "kwit". Z kwitem, kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym udajesz się do wydziału komunikacji, gdzie wpisują Ci hak do dowodu rejestracyjnego. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj oryginalnego haka Nissana. Po pierwsze nie trzeba nic wycinać. Po drugie montowany jest bezpośrednio do ramy w fabryczne otwory montażowe. Po trzecie wiązka elektryczna jest w pełni kompatybilna i na zegarach zobaczysz dodatkowe kontrolki od kierunkowskazów przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najważniejsze hak musi posiadać tabliczkę znamionową z homologacją , i resztą stosownego opisu.

Bez takowej blaszki d*pa blada, nie zarejestrujesz haka.

Wybierz hak o max. uciągu 3T i nacisku na kulę 120-140kg, najtańsze na rynku nie spełniają tych wymogów. 

Wiązkę kup dedykowaną 13pin to ok 200zł, jeśli z modułem to cena będzie jeszcze wyższa.

Sam właśnie będę zakładać ori hak zdybany na alledrogo plus serwisowa wiązka 7 pin. (8- do świateł cofania dołożę , no problem) za ponad trzy stówki.

Nissan ori montuje haki firmy Brink.  (ma ktos innej firmy?) Maja swoją stronę pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu jutro wieczorem to sprawdzę co tam u mnie drzemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

Thule i Westfalia także posiadają swoje wersje do nissan'owego mocowania. Nie było to  tanie rozwiązanie ale teraz nie mam problemów z mocowaniem czegokolwiek. Stojak na rowery x4, przyczepa... Żadnego problemu, nic nie mruga, nie zalewa się. Nie urywa i nie odłącza. Polecam. 

udaj się do autoryzowanego sprzedawcy thule bądź westfalii, wszystkiego się dowiesz /a sporo także zrobią za ciebie/. 

PS,  niestety kradną złodzieje plastiki na hak - mnie ukradł złodziej oryginalnego nissana, którego dostałem z westfalią. Dokupiłem sobie później westfalię z gumką - też miałem go tylko kilka tygodni. Teraz jeżdżę z "no name" za 11 zł, od ponad trzech lat nikt go nie chce :-) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...