Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1,5 dci - prewencyjna wymiana panewek (foto)


__Poldek__

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępię się przywitam - to mój pierwszy post tutaj.

QQ+2 z silnikiem1,5 dci (bez pdf) posiadam od stycznia 2018. Przebiek ok 120 000 km.

Sporo się naczytałem o tym silniku - i postanowiłem, że przy wymianie oleju zlecę sprawdzenie i ewentualną wymianę panewek.

W serwisie (Warszawa, ul Bajana 4), stwierdzili że warto je już wymienić.

Na załączonym zdjęciu dwie panewki, które posiadały slady zużycia - czy ktoś może ocenić ich stan?   Ciekawi mnie jak długo by jeszcze wytrzymały (bo  może mechanik mnie naciągnął na niepotrzrebną wymianę...) Pozostałe panewki wyglądały 'na nowe'.
koszt z robocizną i nowymi panewkami (oryginalne, zdjecie pudełka) - 1100zł (w tym też wymiana oleju i filtrów). Czas pracy mechanika 4h (na panewki) + plus drugie 4h na siłowanie sie z wymianą filtra kabinowego ;-)

ps. Mechanik próbował mnie namówić na wymiane 'górnych panewek' - ale po konsulatcji z innym mechanikiem odpuściłem to sobie (koszt +2500zł), czy dobrze zrobiłem? Może trzeba było jednak to zrobić...

 

 

panewki .jpg

panewki oznaczenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc górne panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś je wyczyścić do zdjęcia. Ale i tak widać ślady przytarć. Myślę, że wymiana była dobrym pomysłem.

16 godzin temu, Thunder napisał:

Co masz na myśli pisząc górne panewki?

Pewnie chodzi o panewki główne wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępię się przywitam - to mój pierwszy post tutaj.

QQ+2 z silnikiem1,5 dci (bez pdf) posiadam od stycznia 2018. Przebiek ok 120 000 km.

Sporo się naczytałem o tym silniku - i postanowiłem, że przy wymianie oleju zlecę sprawdzenie i ewentualną wymianę panewek.

W serwisie (Warszawa, ul Bajana 4), stwierdzili że warto je już wymienić.

Na załączonym zdjęciu dwie panewki, które posiadały slady zużycia - czy ktoś może ocenić ich stan?   Ciekawi mnie jak długo by jeszcze wytrzymały (bo  może mechanik mnie naciągnął na niepotrzrebną wymianę...) Pozostałe panewki wyglądały 'na nowe'.

koszt z robocizną i nowymi panewkami (oryginalne, zdjecie pudełka) - 1100zł (w tym też wymiana oleju i filtrów). Czas pracy mechanika 4h (na panewki) + plus drugie 4h na siłowanie sie z wymianą filtra kabinowego ;-)

ps. Mechanik próbował mnie namówić na wymiane 'górnych panewek' - ale po konsulatcji z innym mechanikiem odpuściłem to sobie (koszt +2500zł), czy dobrze zrobiłem? Może trzeba było jednak to zrobić...

 

 

716657147_panewki.thumb.jpg.2429b3c69bc6cf9e01ac9a7580279b22.jpg

382497476_panewkioznaczenie.thumb.jpg.95129f3a1988d96e114a8ae649e8bde4.jpg

Ze tak zapytam.. 4h na wymianę filtra kabinowe? Przecież go laik wymiana w 30 min jak robi to pierwszy raz.. Serwis to robi max 10 min. Skasował Cie za te 4h pracy?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scanik napisał:

Ze tak zapytam.. 4h na wymianę filtra kabinowe?

3,5 godziny go szukał, 0,5 godz wymieniał. Japońce wymyślili gdzie go schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, scanik napisał:

Skasował Cie za te 4h pracy?

Nie, na FV było tylko 4h robocizny. Ale straaaasznie  narzekał na wymiane filtra kabinowego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie bardzo rozumiem co autor post mial na mysli pisząc "górne panewki"ale wiem jedno:

-panewki wału i wszystkie inne również zawsze wymienia się kompletami.

Panewka to jest  łożysko ,tylko ślizgowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kompletami. Ale panewki korbowodowe można wymienić (komplet) a panewki główne zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...