Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siła hamowania w N 15


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem na forum o kiepskiej skuteczności hamulców w almerach... doszedłem już do usuwania korektorów siły hamowania z tyłu ale pojechałem dziś na zaprzyjaźnioną:) stacje diagnostyczną i oto wyniki przód równiutko po ~2600 a tył równiutko ~1700 jak skomentujecie te wyniki? Przód tarcze z JC (japońskie) klocki nie pamiętam firmy ale też japońskie z tyłu tarcze oryginalne + japońskie klocki z JC :) niestety tarcze z przodu są kiepskie bo po rozgrzaniu tarcz przy delikatnym hamowaniu kierownica delikatnie drży poza tym 1 minusem reszta jak najbardziej OK. więc jak ocenianie siłę hamowania w moim N 15 silver sedan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że siła hamowania i skuteczność hamulców nie zawsze idą w parze. Znam przypadek, gdzie diagnosta określił siłę hamowania jako b.dobra (nie pamiętam wartości) a autem jeździło się tak jaby hamulców nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skutecznosci to nie moge narzekać:) robilem różne testy i samochód praktycznie w miejscu staje:) dodatkowo na mokrej nawierchni na oponach klebera dynaxer HP2 droga hamowania jest naprawdę niewiele dłuższa niż na suchym:) testy robiłem przy prędkości ok 120km/h do zera i naprawdę staje jak wryty:) wszystkim polecam te oponki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem u Ciebie jest wszystko okey. Nie masz na co narzekac, a jak nie masz ABS-u, to nie polecalbym wywalania korektorow sily hamowania. Jak je wywalisz to polecam wtedy o wiele mocniejsze hamulce na przednia oś.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej P10 tez mam ABS i wywalilem korektory, ale pamietaj jak ABS zacznie dzialac na tylnych kolch, to takze i przod wtedy slabiej hamuje. ja jak w zimie bede mial przypadek ze tył mi lapie szybciej niz przod, to bede zakladal korektory zpowrotem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie od poczatku jesli przyhamuje przy stowce to skutecznosc spada sporo, odglos jest takiego huczenia ale hamuje.

Kierownica nie drzy ale jakby to klocki strasznie huczaly.

Pedal tez nie chodzi wiec to nie tarcze.

Nie ufam jakos hamulcom w mojej N15 mimo ze zatrzymuje sie jakos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też huczy to wina twardych klocków jak bede miał wole środki to na przód brembo + ferrodo dużo nie jeżdżę ok 15kkm rocznie więc na trochę powinny starczyć i generalnie wyrosłem już z głupienia za kierownicą:) chciaż ostanio miałem spięcie z "focus klub polska" na toruńskiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi:) idiota drogę mi zajechał fakt że wyprzedzałem kolumnę samochodów... ale to nie zmienia faktu że tak się nie postępuje zajezdżając drogę:) więc zaparkowałem swoje auto i musiałem panu coś wytłumaczyć... skończyło się polubownie bo się zamknął w samochodzie i nie chciał wyjść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja alma hamuje zupełnie cacy... nie wiem o co wam chodzi w sumie!

grzebiecie w hamulcach, a potem płacz, że coś słabo działa

hamulcom mojej almy życie zawdzięcza dość pokaźne stado psów, kotów i prawdopodobnie jedna sarna (jeleń?) przy 60 km/h, po wciśnięciu pedału do podłogi, lepiej być zapiętym pasami

 

moim zdaniem panowie, mniej mierzenia-więcej jeżdżenia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja alma hamuje zupełnie cacy... nie wiem o co wam chodzi w sumie!

grzebiecie w hamulcach, a potem płacz, że coś słabo działa

hamulcom mojej almy życie zawdzięcza dość pokaźne stado psów, kotów i prawdopodobnie jedna sarna (jeleń?) przy 60 km/h, po wciśnięciu pedału do podłogi, lepiej być zapiętym pasami

 

moim zdaniem panowie, mniej mierzenia-więcej jeżdżenia :twisted:

 

 

A z którego roku masz almerke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almerę mam z '96 110k przebiegu (prawie)

 

grzebanie w hamulcach, to np wywalenie korektora hamowania, i już mogą być problemy chociaż tarcze i kloce są OK

 

mam tarcze i klocki "no name" i super działają... wymianę zrobię tylko wtedy, kiedy zacznie podczas hamowania znosić albo jak będą za bardzo hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce no name nie mogą dobrze hamować:) ja na skuteczność swojego układu hamulcowego nigdy nie narzekałem:) no jak miałem uno to zatrzymanie się po 3 mocniejszych hamowaniach było prawie niemożliwe:D a tak wogóle polecam ferrodo są ok 20zł droższe niż klocki japońskie z JC chcoziaż to dość miękie klocki i tarcza w samochodzie nie może byż za twarda bo inaczej będzie lipa a nie hamulec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...