Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik pracuje nierówno jak jest zimny.


Gość Whispers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do doświadczonych z prośbą o poradę od czego zacząc i co sprawdzić lub wymienić? Jak silnik jest zimny to chodzi jak by nie na wszystkich cylindrach pracował, po rozgrzaniu jest wszystko ok. Silnik to 2.0 SLX + gazownia II gen. Lani Renzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź przewody WN:

1. wyjmij fajki przewodów WN z bloku głowicy i sprawdź czy nie są zawilgocone

2. przewody silikonowe powinno się wymieniać co 100.000 km (gumowe co 30-40.000).

Koszt nie jest powalający a silnik będzie równo pracować nawet w wilgotne dni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam tak samo, silnik P11 2.0 SLX (SR20DE) +gaz, przebieg 88 tyś km. Jak zimny to silnik tak dziwnie pracuje słychać taki niegłośny odgłos jakby coś ocierało w środku silnika, po jakichś 5 minutach już jest ok, olej świeżo wymieniony na półsyntetyk Castrol magnatec, nowe świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo zrobiłe to :

1. przeczysciłem przepustnice

2.wymyłem ACC ( zawór dodatkowego powietrza)

3. ustawiłem według wartosci przepustnice i czujnik przepustnicy

I teraz uwiez mi na słowo jest super!!

ps. i jeszcze jedno spróbuj jak bedziesz miał ciepły silnik odłaczyc ACC ciekawe czy ci zgasnie bo powinien !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, po co czyścić przepustnicę i zawór wolnych obrotów, skoro gazownie i tak mają zdławiony przepływ powietrza na wlocie do przepustnicy (no chyba, że macie sekwencję gazu). Zdławiony przepływ fałszuje wskazania przepływomierza i silnik głupieje. Sugeruję raczej zastosować się do rady IHI, + sprawdzenie świec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem jak jest na gazie ponieważ ja wychodze załozenia ze gaz jest dobry ale do "gotowania zupy"

a sądziłem że tylko ja tak myślę :lol: 8)

sprawdź tak jak koleżanka wspomniała i IHI, myślę że masz zdekacza sfatygowane świece, chociaż z drugiej strony jakby ci jakiś gar nie palił to byś to odczuł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem jak jest na gazie poniewz ja wychodze załozenia ze gaz jest dobry ale do "gotowania zupy" mozliwe ze to jest troszke winna gazu ja pisąłem ze tak miałem na benzynie!

 

witaj w klubie. Także uważam,że gaz jest dobry do zapalniczek i kuchenek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapalam na benzynce i wlasnie wtedy nierowno chodzi, ale tylko jak silnik jest zimny, np. jak odpalam z rana. Nie wydaje mi sie zeby tu gaz mial jakies znaczenie ale nie bardzo sie na tym znam wiec prosze o porade fachowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem jak jest na gazie poniewz ja wychodze załozenia ze gaz jest dobry ale do "gotowania zupy" mozliwe ze to jest troszke winna gazu ja pisąłem ze tak miałem na benzynie!
drogi kolego gaz do gotowania zup jest gazem ziemnym, zaś gaz do aut jest gazem pochodzącym z rafinacji ropy naftowej tak jak beznyna, olej napędowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem jak jest na gazie poniewz ja wychodze załozenia ze gaz jest dobry ale do "gotowania zupy" mozliwe ze to jest troszke winna gazu ja pisąłem ze tak miałem na benzynie!
drogi kolego gaz do gotowania zup jest gazem ziemnym, zaś gaz do aut jest gazem pochodzącym z rafinacji ropy naftowej tak jak beznyna, olej napędowy

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> bo to trzeba wiedzieć no nie kazek :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guliver1978

jak będzie ciemno - otwórz maskę i zobacz czy nie masz choinki (tzn czy iskry nie latają po przewodach) Najprostrzym sposobem na to jest przetarcie ich szmatką i benzyną ekstrakcyjną. To je odtłuści - jeśli nie pomoże - nowe kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego gaz do gotowania zup jest gazem ziemnym, zaś gaz do aut jest gazem pochodzącym z rafinacji ropy naftowej tak jak beznyna, olej napędowy

 

właściwie, to po niewielkich (podobno) przeróbkach instalacji gazowej, auto też może jeździć na ziemnym

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem jak jest na gazie poniewz ja wychodze załozenia ze gaz jest dobry ale do "gotowania zupy" mozliwe ze to jest troszke winna gazu ja pisąłem ze tak miałem na benzynie!
drogi kolego gaz do gotowania zup jest gazem ziemnym, zaś gaz do aut jest gazem pochodzącym z rafinacji ropy naftowej tak jak beznyna, olej napędowy

LPG jest to skrót którego rozwinięcie brzmi Liquified Petroleum Gas- czyli angielski skrót gazu płynnego.

 

Gaz płynny - węglowodorowy, to skroplone i pozostające pod ciśnieniem własnych par, mieszaniny węglowodorów, których podsawowymi składnikami są propan, butan, oraz w niewielkich ilościach metan, etan, propylen, izobutan i pentan.

 

Gaz płynny otrzymywany jest przez stabilizację surowej gazoliny, ropy naftowej, przeróbkę gazów rafineryjnych pochodzących z procesów reformowania benzyny, krakingu, pirolizy i innych procesów. Uzyskiwany jest też z naturalnych złóż gazu i ropy naftowej w momencie ich wydobycia.

 

W zależności od zawartości podstawowych węglowodorów i przeznaczenia rozróżnia się trzy rodzaje gazu płynnego:

 

- butan techniczny ( mieszanina A )

- propan - butan techniczny ( mieszanina B )

- propan techniczny ( mieszanina C )

 

tak więc ma rację kazek, jeśli przyjąć , że gotujemy na kuchence zasilanej z sieci miejskiej, jeśli zaś z kuchenki turystycznej to istnieją duże szanse, że nasz gazik w butli to produkt rafinacji ropy naftowej :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...