Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie pali !!!


zzuulloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprostu ostatnio mnie emocje wręcz głupota poniosła. Zakopałem się w błocie konkretnie, przyjechało dwa auta 4x4 nie dało rado, przyjechała laweta to zerwała się lina w lawecie od wyciągarki w końcu koparka gąsienicowa dała radę. ;) Pojechałem na myjkę bez dotykową umyłem z zewnątrz i zaparkowałem auto w garażu po całej akcji za parę godzin chce odpalać nie pali !!!!!!!!!!!!!! Kontrolki się świecą ale rozrusznik wogóle nie podejmuje tematu. Masę wyczyściłem, bezpieczniki suche i całe przekaźniki też. Akumulator dobry naładowany. Hm... SZUKAM POMOCY.... ???

IMG_20180716_042919.jpg

IMG_20180716_064526.jpg

IMG_20180717_005140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek :

1.Sprawdź czy dochodzi napięcie na rozrusznik.

2.Sprawdź czy przygasają kontrolki w momencie przekręcania zapłonu.

Jeśli tak , to rozrusznik do wymontowania i sprawdzenia. Może zabity cały syfem ?

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki nie przygasają. Wszystko tak jak by prąd do rozrusznika nie dochodził. Największy problem ze stoji w garażu w bloku na minus jeden ciasno ciemno i niema dostępu. Hm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie znajdę rozrusznik. Od spodu jest tak zawalony że nie mogę zlokalizować a na necie nie mogę znajsc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być znajduje się to na wysokości nóg pasażera przymocowane do ramy. Tu mi prąd ginie. :(

IMG_20180725_231155.jpg

IMG_20180725_231208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka skrzyni biegów, rozdzielczej, BCM i ECU i wiele wiele innych. Generalnie najbardziej wrażliwa złączka na tym poziomie. Ja wyrzuciłem ją bo mi po deszczu skrzynia rozdzielcza wyrzucała błędy. Mam teraz dwie w pełni hermetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałeś??? Całkowicie. Czy to może być problem palenia? Na zegarach biegi działają bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest same złącze. Przednie koło wrzuca w nią wodę cały czas w trakcie jazdy. Niestety jej szczelność jest mitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie zdenerwowało to złącze. Hm... Mam chęć ominąć całkowicie to złącze. Widzę że ktoś przede mną tutaj grzebał już. Jutro będę litował mam nadzieję że odpali wkońcu.

IMG_20180727_005152.jpg

IMG_20180727_002715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z tego złącza. W razie podniesienia budy nad ramę będzie problem. Wymień je. Ja zastosowałem dwa złącza Amphenol AT04-12P oraz Amphenol AT04-2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj w nocy siadam i biorę się za te przewodziki bo już brakuje frajdy z jazdy.... ;) Aby odpalił.....

 

Edytowane przez zzuulloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po kolejnej nocy walki nie pali... :( Końcówka tymczasowo ominięta jest w pewnym rodzaju sukces bo słychać jak rozrusznik chce ale nie może. Ale jak do niego się dostać!!!!! Pomocy jak dostać się do rozrusznika ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiony rozrusznik. Auto pali jeździ kamień z serca ale pojawił się kolejny problem zaczęło kapać z skrzyni czerwony tłusty płyn musi olej ze skrzyni i skrzynia nie kiedy szarpie. Podpowiedzcie lecz chyba diagnoza prosta. Skrzynię szlak trafił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...