Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jak się odkręca czujniki ABS ?


Gość yarko73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmartwisz się, że to zadnie przekracza możliwości zwykłego śmiertelnika... Lepiej rozejrzyj się za piastą z czujnikiem albo inteligentnie sztukuj przewody (ja tak zrobiłem, bo czujniki były OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze czujniki sa najmniej winne w awariach abs - tam nie ma sie co popsuc - to jest cewka ;))) chyba ze przy konkretnym wypadku,

 

z tego co sie naczytalem na postach raczej nie bedziesz w stanie odkrecic czujnikow - najczesciej sa b. zapieczone i sie je urywa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

JA w swojej P11 wymienilem czujnik ABS (razem zz całą zwrotnica) ale teraz mam problem poniewaz ten czujnik nie dziala i pali sie kontrolka od absu. jaka moze byc przyczyna tego/? czy trzeba to jakos w kompuerze zresetowac?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp ABS-u nie wymaga resetowania w serwisie - odepnij sobie złączkę od czujnika i zmierz omomierzem czy masz przejście na czujniku- powinno być ok 1-2 kom. Możesz także podłączyć voltomierz -przy kręceniu kołem pojawia się małe napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliła się lampka kontrolna ABS i jednoczesnie nie działał predkościomierz, licznik kilometrów oras buczek sygnalizujący właczone swiatła mijania przy otwarciu drzwi na postaoju. Oczywiscie ABS też nie działał. Objechałem kilku "fachowców' i nie wiedzieli o co chodzi. Po jakim czasie wszystko zaczęło działać samo!!! Czy ktoś z klubowiczów już miał podobny "cud" w Nissanie Primierze P11 144 ???? Pozdrawiam Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś bezpiecznik od ABS-u? oprócz tego pozostało tylko sprawdzenie sygnałów z czujników przy samym modóle....jeśli wszystko wygląda ok to pozostaje podjechać i podpiąć sie w serwisie do kompa. Może warto sprawdzić poziom płynu hamulcowego,chociaż nie wiem czy to może powodować błąd.? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliła się lampka kontrolna ABS i jednoczesnie nie działał predkościomierz, licznik kilometrów oras buczek sygnalizujący właczone swiatła mijania przy otwarciu drzwi na postaoju. Oczywiscie ABS też nie działał. Objechałem kilku "fachowców' i nie wiedzieli o co chodzi. Po jakim czasie wszystko zaczęło działać samo!!! Czy ktoś z klubowiczów już miał podobny "cud" w Nissanie Primierze P11 144 ???? Pozdrawiam Marian

 

Ja miałem podobnie w swojej P11.

Od czasu do czasu przy skretach ostro w lewo zapala mi sie czujnik ABS-nie gasnie do momentu kiedy nie wyłacze zapłonu. Rzecz dziejesie tylko latem zimowa porą jak narazie nie było problemów...

 

Zima mam problem z migajacym wyświetlaczem zegara daty i temperatury( wygladata to miejwiecej tak, że kiedy odpalam auto to wyświetlacz zaczyna migać, po wcisnieciu przycisku w celu zmiany np.: godziny na date to w górnym rogu pojawia mi sie czarny trójkącik - ktory sygnalizuje gotowośc do zmiany ustawian daty czy czasu...) Postanowiłem wymienic akumulator na nowy jednak to nie pomogło.

 

Natomiast po wymianie akumulatora buczek od swiateł włączał sie przy zgaszonych swiatłach i otwartych dzwiach(zdiagnozowalem, ze przyczyną tego jest czujnik w dzwiach kierowcy)po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem z bucziem sie rozwiązal.

 

Nadal mam problem z migajacym wyswietlaczem i latem z ABS.

 

Dodam, że nic nie miga przy zapalaniu auta latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast po wymianie akumulatora buczek od swiateł włączał sie przy zgaszonych swiatłach i otwartych dzwiach(zdiagnozowalem, ze przyczyną tego jest czujnik w dzwiach kierowcy)po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem z bucziem sie rozwiązal.

Ale piszczy przy włożonym kluczyku w stacyjce - po rozłączeniu akumulatora to normalne. Wydaje mi się że wystarczy zamknąć i otworzyć kluczykiem drzwi i cały "system" wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tulek zegarek z termometrem miga gdy temperatura spada ponizej 0 st.C. to jest przypomnienie o tym ze na drodze moze byc slisko.

 

 

Według instrukcji obsługi P11' date=' termometr zaczyna migać, gdy temperatura spada poniżej +3 stopni Celcjusza, a nie 0 st. C, sygnalizując , że na drodze może pojawić się gołoledź... Zegar będzie migać do momentu, aż temperatura nie wzrośnie powyżej +4 stopni C.

 

Pozdrawiam

 

[i']yans[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A miał ktoś taki przypadek z ABS-em, po właczeniu zapłonu kontrolaka tak jak powinno gaśnie i dopiero jak ruszam zapala sie znów, a jak jadac samochodem wyłacze i włacze zapłon kontrolka gaśnie i wszystko jest OK. :roll: CZEGO MOZE TO BYC WINA :?: :?: :?:

STRASZNIE MNIE TO JUZ DOBIJA :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie prz zwolnieniu ponizej 10 km/h wlacza sie pompa ABS i buczy a pedal hamulca drzy i wibruje...Musze sprawdzic czujniki ABS - jesli ktos wie co jeszcze moze byc tego przyczyna prosze niech da znac.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam podobny problem jak ty Kurczak.Ale z wyłączeniem i włączeniem zapłonu w czasie jazdy jeszcze nie próbowałem.A u mnie gdy mam koło 10km/h i nacisne hamulec( gdy jest lód)to ABS działa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam to samo, a jak sie nie wlaczy od razu, to u mnie po przekroczeniu 60km/h i czesem ok 80... a czasem wogole sie wlaczy.

jedni mowia ze to komputer, ale ja stawiam na jakies polaczenie - np. zawilgocone, ktore falszuje wyniki, ale dokladnie to nie mam pojecia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...