Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klakson umilkł... przyczyny?


graphia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kilka dni temu chciałem ostrzec kierującą która wjechała mi na rondzie prosto przed maskę. Zazwyczaj wolę w takich sytuacjach skupić się na hamowaniu i ewentualnej ucieczce zamiast trąbić, ale gdy sprawa była już opanowana chciałem tą Panią ostrzec i zwrócić jej uwagę na przyszłość.... więc nacisnąłem klakson.... a on nic. Zero, cisza, null, żadnej reakcji :) Co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaśniedziałe styki? sprawdź czy dochodzi "faza" do klaksonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A więc: klakson umilkł ponieważ przetarła się taśma w kierownicy, ta sama która odpowiedzialna jest za brak kontaktu przycisków w kierownicy sterujących radiem. Pytanie. Czy ten element można kupić jedynie w ASO za jakąś kosmiczną kwotę? czy może ktoś skonstruował już skuteczny zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która to tasma po miesiacu znów może paść? na allegro są taśmy nowe po 200-250 zł.... nie wiem czy to ta sama część.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! Czy ktoś ma jakiś link do dobrze działającej wyszukiwarki numerów części zamiennych? Tak aby po wpisaniu VIN miał numer części o którą mi chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci serwisow zakupowych mozesz znalezc odpowiedniki i ich numery, do konca nie rozumiem o co Ci chodzi...czy szukasz zamiennika tej taśmy ? Myślisz że wogóle są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że zamienniki taśmy są i to całkiem łatwo dostępne. Wyszukajcie proszę na allegro części o numerze B5567-9U00A. I to jest właśnie taśma pasująca do mojego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesć,

Czy w przypadku uszkodzonej taśmy będzie również błąd AIRBAG?

U mnie nie działa klakson, sterowanie radiem, i tempomat, natomiast komputer diagnostyczny pokazał jeden błąd:

BRAK KOMUNIKACJI CAN

Airbag działa, brak błędów w sterowniku i zastanawiam sie czy to napewno bedzię taśma w moim przypadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdzono przerwanie taśmy ale błąd Airbagu nie wyskoczył. Ponoć ten błąd wcale nie musi wyskoczyc przy tym uszkodzeniu, ale też nikt nie gwarantuje, że airbag zadziała w razie wypadku.  Usterka którą opisujesz idealnie pasuje do taśmy. U mnie przyciski sterowania radiem przestały działać jakieś 2 lata temu (tylko z lewej strony klaksonu - z prawej działają do dziś) dwa miesiące temu umilkł klakson. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie właśnie też padła taśma łatwo to sprawdzić. Wystarczy wcisnąć klakson i zacząć kręcić kierownicą jak przestanie lub zacznie działać znaczy, że wina leży po jej stronie. Dziś właśnie to odkryłem bo wymieniłem klakson i lipa nie działa przekręciłem kierownicą i zaczął działać.

Zastanawiam się tylko czy po wymianie tej taśmy pojawi się jakiś błąd czy działa to na zasadzie plug n play

Edytowane przez SajmonSes
Zapomniałem zapytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SajmonSes napisał:

U mnie właśnie też padła taśma łatwo to sprawdzić. Wystarczy wcisnąć klakson i zacząć kręcić kierownicą jak przestanie lub zacznie działać znaczy, że wina leży po jej stronie. Dziś właśnie to odkryłem bo wymieniłem klakson i lipa nie działa przekręciłem kierownicą i zaczął działać.

Zastanawiam się tylko czy po wymianie tej taśmy pojawi się jakiś błąd czy działa to na zasadzie plug n play

Nie pojawi się błąd,oczywiście wcześniej należy odpiąć aku,a przed odpięciem aku wyjąć kluczyk ze stacyjki!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobra. Aktualnie sprawa wygląda następująco. Trzy lata temu powoli przestały działać przyciski sterujące wskazaniami zegarów oraz radia, pół roku temu umilkł klakson. Kupiłem na chińskim allegro zamiennik taśmy montowanej w kierownicę odpowiedzialnej za przekazywanie tych sygnałów z kierownicy do urządzeń w aucie. Dzis wymieniłem - wszystko zaczęło działać. Do kiedy będzie działać? Mam nadzieję, że jak najdłużej choć nie mam złudzeń, że pochodzi kolejne 10 lat ale mając do wyboru chiński zamiennik za 60 zł sprowadzony prosto z Chin, ten sam zamiennik z allegro za 250 zł lub oryginał z ASO za pewnie ponad 1000 zł wybór był jednoznaczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...