Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Stukanie w przednim zawieszeniu po prawej stronie.


Gość Dariusz Nikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz Nikiel

Wiem, że temat już był wałkowany, ale dalej nie mogę znaleźć przyczyny. Micra K11 96 r 80 kkm. Zawieszenie i układ kierowniczy sprawdzone. Nie jest to taki stukot jak przy wybitych końcówkach. Przytłumiony ale blaszany. Stuka tylko przy wjechaniu na duże dołki i najczęściej wtedy gdy pod kołem jest dołek. Stukanie pojawiło się po wymianie tylnych amorków. To takie przytłumione stuknięcia. Pod spodem nic się nie rusza. Sprawdzone na szarpakach. Drążęk stabilizatora ok. Amorki z przodu na teście ok. Gdzie szukać? Wydaje mi się, że to nie osłona wydechu bo stukałoby też, gdy lewe koło jest na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testerami amorkow jest tak, ze czasem straszne trupy maja sprawnosc 90%, a ja z nowymi amorkami ale na twardszych sprezynach mialem 30%.

Wyniki z nich sa niemiarodajne - co wiecej, moj ojciec jezdzi co roku do tego samego diagnosty i auto chyba sie samo regeneruje bo sprawnosc amorkow rosnie :P

 

Amorki moga halasowac nawet jak jeszcze sprawnie tlumia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce sie tu jakos wymądrzać, bo moze zbyt młody jestem i nie znam sie na mechanice :D ale moim zdaniem jezeli po chwili, po usłyszeniu tego skukniecia czuć drgania na kierownicy to moze być ze siadło łozyskowanie kolumn, natomiast jezeli tylko słychać zwykłe stukanie to chyba simerblok(chyba tak to sie pisze) Pozdrawiam, i nie ryczeć, ucze sie dopiero :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ile biorą za wymianę bo u mnie też jest taki dzwięk, amorki mam nowe i dalej jest. Podejrzewam ze to to samo, bo zawieszenie jest w porzadku, nie ma luzow, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tez mialem takie przypadlosci i moj mechanik który wiedzial o mojej micrusi (k11 1996) prawie wszystko, stwierdzil ze to stuka cos przy zaciskach (mialem taki obiaw przy zjedzaniu z duzego kraweznika z wieksza predkoscia)... nie wiem czy mial racje czy nie z tego co pamietam u mnie nie bylo to uciazliwe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że po wymianie tylnych amorków, sprawdz jeszcze czy przez przypadek nie masz mocowań pod sprężynami z tyłu przegnitych, miałem taki problem w vectrze. Stukało gdzieś gdy mocno bójneło, bądź gdy była załadowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz Nikiel

Niestety nie znalazłem przyczyny stukania. Byłem w dwóch stacjach diagnostycznych. Tuleje sprawdzone, końcówki wcześniej wymienione, sworznie mają malutkie luzy ale nie na tyle aby stukać, wszystko w zawieszeniu jest ok. Przymocowałem nawet wydech bo myślałem, że to jego wina. To jest takie metaliczne uderzenie jakby uderzała blacha o blachę ale głuche. Chyba czeka mnie rozebranie MCPersonów. Jedyne czego jeszcze nie sprawdziłem to łożyska mocowania amortyzatorów.

Ciekawe, że gdy samochód stoi można go rozbujać przodem na maksa i nic nie słychać, na szarpakach cichutko. Sam już nie wiem co to może być. Majster powiedział żebym dał spokój, że samo wylezie ale ja niestety jestem upierdliwy. Słychać tylko z prawej strony co eliminuje odkręconą osłonę czy brzęczący wydech. Sprężyny ok, gniazda sprężyn też.

Mam pytanie. Czy śruba górnego mocowania amorka może poruszać się w środku tej gumy przy "bujaniu samochodem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszekp

W K11 lubią stukać luźne zaciski przednie. Po wymianie na nowe klocki jest jakiś czas spokój, ale stukanie powraca po pewnym przebiegu. Można to sprawdzić poruszając zaciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy śruba górnego mocowania amorka może poruszać się w środku tej gumy przy "bujaniu samochodem"?

U mnie lekko się rusza (góra/dół) razem ze środkiem tej gumy. A jak do tej pory nie zauważyłem żadnego stukania. Zresztą z obu stron jest tak samo, więc raczej jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokladnie te same objawy,stukanie tylko z prawej strony na nierownosciach.Sprawdzalem mocowania amortyzatorow pod maska i prawa sruba w tej gumie rusza sie i to dosc mocno gdy rozbujam auto a z lewej strony minimalnie.Sruba jest dokrecona i nie wiem co moze byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Witam. Micra K11 1.3 98r.  Stuk wychodzący gdzieś ze środka ( albo przekazuje siłę uderzenia ) i tam jest odczuwalny, również pod pedałem gazu. Jest stłumiony. Pojawia się przy: hamowaniu, dziurach, spowalniaczach, przy skręcie, czasami na prostej... może być jeden puk ale też i kilka, w nierównych odstępach. Co zrobiłem do tej pory aby go zlokalizować? Wymiana sforzni zwrotnicy, amortyzatorów. Mikron był na stacji - został tak wytrzęsiony, że wszystko zaczęło w nim trzeszczeć. Nic nie znaleziono. Po krótkiej podróży do domu - stuk się pojawił. Telefon do mechanika - powiedział, żeby pojeździć dwa dni i ponownie do niego na warsztat. To starej daty mechanik i jak coś robi to jest zadowolony, że mu wszystko wyszło. Widzę, że się zawziął. Ja w sumie też bo już władowałem w Mikrona K11 trochę środków, ale wiem że się opłaca. To niezawodny, dzielny samochód. A ten stuk jest po prosu uciążliwy i denerwuje w czasie jazdy. Jeżeli odkryjemy co to tak puka od razu napiszę tutaj na forum. Pozdrawiam wszystkich kierowców Mikronów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w k11,ale w k12 takie objawy są przy wybitnych tulejkach belki pomocniczej (sanki)

Możecie być łapa silnika lub któraś z poduszek skrzynia/silnik

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...