Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Djkrzchu74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że może się powtarzam ,ale mam prośbę o pomoc w wyborze zimówek 

Mam takie na oku,Nokian WR SUV 3 215/60R17 100H HL

Dlatego siedemnastki ,bo dostałem takie alumu od Nissana ,a chce wiosną zmienić na ładniejsze i opony dostałem 17 ,więc zimowe musiały by być 17...

Jakie macie typy w jakiejś rozsądnej cenie?

Te Nokiany są po około 500zlociszy.

Edytowane przez Djkrzchu74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na takie. Na żadnych z nich nie jeździłem ale ten krisalp ma lepsze parametry teoretycznie . no i cena ppnizej 400 zł.

KleberKrisalp HP3 SUV215/60 R1796 H  C |  B |  69dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie,pytanko jeszcze

takie ,czy ET50 będzie pasowało do qq,czy to kwestia dobrania pierścieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Djkrzchu74 napisał:

Dzięki za sugestie,pytanko jeszcze

takie ,czy ET50 będzie pasowało do qq,czy to kwestia dobrania pierścieni?

Dobierz pierścień! U mnie kręcą Się zimą  KleberKrisalp HP3 SUV trzyma się jak ''przyklejony'' dobrze tną śnieg..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi

Powiedzcie mi czy jak Nissan pisze że opony 17 mają być 215/60,to jak kupie 215/55 r17 to czy to będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Djkrzchu74 said:

Drodzy moi

Powiedzcie mi czy jak Nissan pisze że opony 17 mają być 215/60,to jak kupie 215/55 r17 to czy to będzie problem?

No będzie inny profil, więc będzie Ci źle pokazywał prędkościomierz(nie wiele, ale zawsze), to po pierwsze. Po drugie, w razie wypadku masz ubezpieczyciela czepiającego się że opony nie były w rozmiarze zalecanym przez producenta - mogą to olać, a mogą potrącić coś z odszkodowania za to.

I po trzecie, opon 215/60r17 jest od cholery, więc po co kombinować :P

 

htthttps://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/4x4/r=1/215-60-r17

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ,kombinuje ,masz rację.... niepotrzebnie,jeżeli producent coś zaleca to w jakimś celu...:)

A Ty jakie polecasz ,Nokiany czy te Kleber które sá tańsze o dobrych parametrach...

Dziwi mnie jeszcze jedno ,wpisując w Oponeo rozmiar 215/60r17 - zimówki wyskakuje mi że to do samochodów 4*4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Djkrzchu74 said:

To tak ,kombinuje ,masz rację.... niepotrzebnie,jeżeli producent coś zaleca to w jakimś celu...:)

A Ty jakie polecasz ,Nokiany czy te Kleber które sá tańsze o dobrych parametrach...

Dziwi mnie jeszcze jedno ,wpisując w Oponeo rozmiar 215/60r17 - zimówki wyskakuje mi że to do samochodów 4*4 ?

Oponeo automatycznie tak zaznacza przy niektórych rozmiarach, Qashqai jakby nie było swoje waży a wyszukiwarki zazwyczaj wiedzą do jakich samochodów są jakie rozmiary. Po prostu wyświetla wtedy opony z wyższą nośnością - ale nie ma to nic wspólnego z offroadem ani nic w tym stylu.

 

I nokiany i klebery powinny być na tym samym poziomie. Jeżeli chcesz coś z wyższej półki to widzę Continentale ContactWinter TS830, ale tutaj mówimy o 600zł/opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Qashqai nie waży swoje stąd 1.2 daje radę. Wyglada na duży - ale to taka blaszana wydmuszka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak powiedział.
Dowodem na to jest pełno styropianu w błotnikach.
Croma trochę większa miała 1550 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi ,kupione Kleber,a zaoszczędzone pieniądze...pójdą na ładne alumy :)

A ,plus jeszcze te czujniki ciśnienia , no tak nie ma zmiłuj...płacz i płać...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Karminadel said:

Akurat Qashqai nie waży swoje stąd 1.2 daje radę. Wyglada na duży - ale to taka blaszana wydmuszka. 

Aż sprawdziłem - faktycznie 1.2 waży ledwo 1350kg. Mój QQ+2 1.6dCi miał wbite 1700kg w dowodzie, więc lekkim samochodem to on nie był :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gambiting napisał:

Aż sprawdziłem - faktycznie 1.2 waży ledwo 1350kg. Mój QQ+2 1.6dCi miał wbite 1700kg w dowodzie, więc lekkim samochodem to on nie był :P

Czyli 1.2 trochę jak Trabant wagowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...