Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezystor Nawiewu - gdzie jest ?


hotman007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Padł mi nawiew....Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie znajduje się sławetny rezystor nawiewu, który najprawdopodobniej padł ? 

Będę wdzięczny za zdjęcie jeśli ktoś posiada, bo wskazówka typu 'nad nogami / stopami pasażera' nic mi nie powie - wygiąłem się jak sprężynka, że prawie do góry nogami byłem, ale jedyne co widzę to spód schowka oraz taki filc wygłuszający. Nigdzie przenigdzie nie widzę takiego rezystora, a ponoć nic nie trzeba demontować, tylko wykręcić dwa wkręty i go wyciągnąć (tak było opisane w innym wątku).

P.S. Błagam niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, że instalacja i ogólnie elektryka w tym modelu to nie padaka, bo takie zdanie zaczynam mieć - mam auto od niecałych 2 miesięcy i już padł mi nawiew i mam nadal problem z otwieraniem klapy bagażnika po padł przycisk otwierania lub mechanizm  zamka. Generalnie jestem załamany tym modelem i zastanawiam się nad sprzedażą, bo miał być rodzinnym niezawodnym autem, a jak na razie jest padaką....

Pozdrawiam,

Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem. Po stronie kierowcy, nad pedałem gazu po prawej stronie, (chyba) za filtrem kabinowym. Do wykręcenia, bez rozbierania połowy auta niezbędny jest giętki wkrętak.

Temat zamknięty.

P.S. Jak jeszcze coś mi niebawem padnie to sprzedaję go- polski salon, po pierwszym właścicielu, niski przebieg - więc polecam ;)

Pzdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mi właśnie też padł nawiew.jeżeli to ten REZYSTOR to co z ni robić?-da sie go naprawić,trzeba kupic nowy ?

posiadam xtraila t31 diesel automat.

 

sorry za takie pytanie ale zielony jestem z tym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj go wymontowałem. Ponoć w 99% to kwestia bezpiecznika termicznego, który w tym rezystorze jest wlutowany i w upalne dni lubi się przepalać. Przez to, że bezpiecznik się przepala, rezystor jest niesprawny i nawiew nie działa.

Jutro będę z tym rezystorem pewnie jechał do jakiegoś sklepu elektrycznego - oby to było to, bo jeśli nie to pewnie kolejnym krokiem będzie wymiana silnika nawiewu (jeszcze nie wiem z czym to się wiąże).

Zastanawiam się jedynie czy któryś bezpiecznik jest może odpowiedzialny za działanie nawiewu - sprawdziłem co prawda wszystkie płytkowe (mini), ale może jakiś inny większy bezpiecznik w kabinie lub przy silniku pod maską odpowiada za to.

Czy ktoś może to wie z forumowiczów ? 

Mój rezystor po wyciągnięciu wygląda takIMG_20180729_224955.thumb.jpg.ce6cd5b380e840a739d7ad3332ba6e45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rezystor sprawdzał elektronik i wszystko w nim jest ok,więc albo bezpiecznik albo motor.

gdzie jest bezpiecznik od silnika nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam! 
T31, 2010.
Moja dmuchawa padla i nie daje znaku zycia. Grzanie dziala ale wiatrak nawet nie probuje dmuchac. 
Udalo mi sie wydlubac rezystor ale w sumie to nie jestem pewien czy to on czy moze jednak silnik dmuchawy. Czy znacie jakis sposob zeby sprawdzic czy to rezystor czy silnik bez wymontowywania silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...