Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zagadka z przepływomierzem


robek7_93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam taki problem z przepływomierzem a mianowicie, jacyś Janusze mechaniki dołożyło swe 3 grosze i według mnie mieli inną przepływkę i inną kostkę  co wychodzi z wiązki i zrobili własna przejściówkę  (rzeźbę). Pytanie mam jaki dobrać ten właściwy przepływomierz?? Jest to nissan primera p11 2000r 2.0 benzyna 140km. Ogólnie tak jak jest teraz to nic się nie dzieje auto cały czas użytkuję  nie pali się check. Mam tylko takie wrażenie jak by go lekko przyduszało( bardzo minimalnie) od 3 do 5/6 tys obrotów. Nie lubię rzeźb, więc chce taki przepływomierz jaki powinien być....:)Czekam na info...... Pozdrawiam 

 

37895842_1673056302789820_5462014518546661376_n.jpg

37931463_1835887323138643_7086654965627748352_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wygląda na to, że miałeś zintegrowany z czujnikiem temperatury a teraz masz bez i czujnik koło filtra, w sumie to nie rzeźba tylko wyjście z sytuacji, które powoduje, że auto nadal jedzie bez problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na wtyczkę starego typu, a przepływka nowego (były chyba po 2004). Jak rzeźba trzymie, to nie ruszaj. Możesz kupić używaną na alle. wtyczkę nowego typu i przelutować, będzie profeska.

Edytowane przez jarlew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma starego typu i nowego, jest z termistorem i bez, tu ori była z termistorem bo wtyczka ma 5 pin ów i jest przerobione na 4 piny czyli przepływkę bez termistora a wystarczyło włożyć termistor na swoje miejsce i powinno być OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ustrojstwo przed pucha z filtrem jest na rurze  co zasysa powietrze przy lewej lampie jakiś czujnik i do niego kostka . Nie wiem czy o to chodzi.... A co to ten termistor gdzie się znajduje????Bo nie ukrywam że chciałbym to zrobić jak fabryka. Dodam że czujnik przykręcony do obudowy przepływomierza wygląda mi z grupy vag

Edytowane przez robek7_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie termistor, czujnik temp. zasysanego powietrza, jak przepływka ma 4 piny wtedy czujnik jest przed filtrem jak ma 5 pinów to czujnik w przepływce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to rozumiem że jak kupie jakiś używany przepływomierz od 2.0 i będę się sugerował tą kostką co posiadam 5pinów , to będzie git no i oczywiście fabryka.:)

Edytowane przez robek7_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nowy zamiennik, koszt kiedyś jak pamiętam około 150zł auto szło bez problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś możliwość że przez to jak mam teraz może być tak jak pisałem na początku(uczucie jak by muliło/przyduszało)..hmm??? Czy dokladnie o taki chodzi?

https://allegro.pl/przeplywomierz-nissan-primera-p11-p12-2-0-16v-i7458891331.html

Edytowane przez robek7_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bo wymieniasz sam wkład, a różnica w cenie za całość moze sięgać kilku stówek a tylko obudową się różni, wszytko opisane włącznie z numerami masz w temacie co podałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎30 o 13:31, DINO napisał:

"nie ma starego typu i nowego"

A właśnie że jest. Do 2.0B można użyć wkładu przepływki od 2.2dci, do 2002 jest stara wtyczka, od 2003 nowa. Poza wtyczką różni się też mocowaniem w rurze.

wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SR20DE były dwa przepływomierze na 4 i 5 pinów i tyle a, że można zastosować wkładkę pasującą do innego silnika to już zostało powiedziane i nei jest to kwestia stery czy nowy typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...