Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] SR20DE wypadanie zapłonu na LPG


michcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem: wypada mi zapłon na którymś cylindrze na LPG po rozgrzaniu. Dzieje się tak tylko na LPG w gorące dni po rozgrzaniu silnika i jeśli temp powietrza na wlocie ma powyżej 80°C oraz przy obciążeniu silnika (to automat więc jak stoi na biegu i hamulcu+klima+światła). Świece i przewody nowe NGK (lekko iskrzą po ciemku ale to podobno normalne), na świecach przerwa 0.7mm. Żadnego błędu nie pokazuje nawet po dłuższym staniu na tak odpalonym silniku a po zmianie na PB problemu wgl nie ma.

 

Jak ktoś wie w czym może być problem mogę także wysłać screeny z programu od gazu ale tam też żadnych błędów nie pokazuje.

 

Edit: program od LPG pokazuje błąd ciśnienia MAP powyżej normy. Ale ciśnienie podskakuje dopiero jak zacznie przerywać więc to raczej skutek a nie przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michcin napisał:

. Świece i przewody nowe NGK (lekko iskrzą po ciemku ale to podobno normalne),

bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura
Tak piszą na stronach producentów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? gdzie?? bo pierwszy raz słyszę coś takiego, że uciekająca iskra jest OK :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nawet te drogie byłyby już zużyte od nowości?

 

Poza tym myślisz, że to jest przyczyną mojego problemu? Dlaczego wtedy działoby się to tylko na wolnych obrotach (poniżej 1k) i po rozgrzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak edytujesz post to zaznacz

nie wiem czy wszystkie, po prostu pierwszy raz słyszę o czymś takim i o tym, że producent oraz ludzie na innych forach twierdzą, że jest OK

 

nie wiem co jest przyczyną u Ciebie nawet nie wiadomo co masz zamontowane jak wystrojone to takie trochę wróżenie z fusów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...