Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło Terrano 1 2.4i


Kalwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dłuższym postoju Tyrana przestało działać sprzęgło. Przed postojem brodziłem nim w dość głebokiej wodzie. Wysprzęglik działa oraz słychać łożysko oporowe lecz nie wysprzęgla. Dostać się do koła zamachowego i docisku bez odkręcania skrzyni jest nie możliwe. Jaka może być przyczyna tej bolączki. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat ? Obszukałem się na forum i nie tylko i nic nie mogę na ten temat znaleźć. Pozdrawiam. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po dłuższym postoju Tyrana przestało działać sprzęgło. Przed postojem brodziłem nim w dość głebokiej wodzie. Wysprzęglik działa oraz słychać łożysko oporowe lecz nie wysprzęgla. Dostać się do koła zamachowego i docisku bez odkręcania skrzyni jest nie możliwe. Jaka może być przyczyna tej bolączki. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat ? Obszukałem się na forum i nie tylko i nic nie mogę na ten temat znaleźć. Pozdrawiam. :wacko:
Witaj miałem kiedyś podobny problem tylko że ubywal mi płyn hamulcowy odpowietrzylem wysprzeglik i na chwilę pomogło później go wymieniłem. Wyciek Zauważyłem przypadkiem przy wyjmowaniu silnika. W mojej t1 2.4 benzyna wysprzeglik jest pod autem mocowany do skrzyni z zewnątrz dostęp bezproblemowy. Niewiem czy pomoże ale warto sprawdzić i płyn i wysprzeglik ew odpowietrzyc

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem płyn i wysprzęglik. Wszystko tam jest ok. Żadnych wycieków i wysprzęglik pracuje. Dziwna sprawa. Może docisk z tarczą przyrdzewiał do zamachu.

fikolek2 próbowałem tego sposobu i nic. Ale tak podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu ze wciśniętym sprzęgłem spróbuj odpalać, jak zerwie to dobrze, jak auto się potoczy to tarcza sklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 11:01, KubaTyran napisał:

Na biegu ze wciśniętym sprzęgłem spróbuj odpalać, jak zerwie to dobrze, jak auto się potoczy to tarcza sklejona.

Niestety pomimo wielu prób nadal tak samo. Pozostaje ściągać chyba skrzynię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo wielu prób nadal tak samo. Pozostaje ściągać chyba skrzynię .
Ja do sprzegla zrzucalem silnik z powodu braku kanału dużo roboty nie ma samemu idzie to zrobić jednego dnia o ile masz do czego przyczepić wyciągarke żeby silnik wyciagnac. Dość tanio było na www.sprzeglo.com.pl c87b60f83793a2a516b9865267b9d96d.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 08:49, intas napisał:

Ja do sprzegla zrzucalem silnik z powodu braku kanału dużo roboty nie ma samemu idzie to zrobić jednego dnia o ile masz do czego przyczepić wyciągarke żeby silnik wyciagnac. Dość tanio było na www.sprzeglo.com.pl c87b60f83793a2a516b9865267b9d96d.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...