Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lewarek skrzyni biegów dziwnie się zachowuje


2pac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od ok tygodnia jestem posiadaczem QQ ogólnie nie mam zastrzeżeń co do kwestii mechanicznych auta ( i mam nadzieję że tak pozostanie), jedynie zastanawia mnie zachowanie lewarka skrzyni biegów - dotyczy 3 i 4 przełożenia. Otóż na wcześniej wymienionych przełożeniach widać delikatny ruch lewarka w momencie dodawania lub puszczania gazu, nie ma tego w przypadku 1 i 2 oraz 5 i 6 przełożenia.

Trochę pogrzebałem w internecie i na forum Megane użytkowcy silnika 1.2 tce również piszą o tym zjawisku, cześć uznaje że to jest normalne dla montowanych tam skrzyń biegów.

Ostatnio przez 2 lata jeździłem samochodem z automatyczną skrzynia biegów i może się odzwyczaiłem od takich atrakcji, ale wcześniej posiadałem kilka samochodów z manualna skrzynia biegów i nie przypominam sobie aby coś takiego miało miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten typ tak ma, w moim notku też lewarek wykonuje ruchy i w tym modelu to normalne zjawisko. Wcześniej nie miałem czegoś takiego w żadnym aucie a teraz TTTM. Może cięgna, w ramach oszczędności, są krótsze i stąd te ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 2pac napisał:

Witam,

od ok tygodnia jestem posiadaczem QQ ogólnie nie mam zastrzeżeń co do kwestii mechanicznych auta ( i mam nadzieję że tak pozostanie), jedynie zastanawia mnie zachowanie lewarka skrzyni biegów - dotyczy 3 i 4 przełożenia. Otóż na wcześniej wymienionych przełożeniach widać delikatny ruch lewarka w momencie dodawania lub puszczania gazu, nie ma tego w przypadku 1 i 2 oraz 5 i 6 przełożenia.

Trochę pogrzebałem w internecie i na forum Megane użytkowcy silnika 1.2 tce również piszą o tym zjawisku, cześć uznaje że to jest normalne dla montowanych tam skrzyń biegów.

Ostatnio przez 2 lata jeździłem samochodem z automatyczną skrzynia biegów i może się odzwyczaiłem od takich atrakcji, ale wcześniej posiadałem kilka samochodów z manualna skrzynia biegów i nie przypominam sobie aby coś takiego miało miejsce.

Jest wyczuwalne delikatne dygnięcie. Nie ma obaw że coś się stanie,to jest jego praca na poduszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM... niestety, trzeba z tym żyć. :unsure: Dokładnie tak jak opisujesz jest również u mnie, więc nie masz co się przejmować. Ja nie pamiętam, jak to było od nowości, wszak po kilkumiesięcznej euforii od zakupu nie dostrzega się wielu rzeczy, nie pamięta lub się nie chce ^_^, ale wydaje mi się, że zaobserwowałem to po 3 kkm, ale nic nie dam sobie uciąć, bo może przez mityczny okres docierania obchodziłem się po prostu z wyjątkową delikatnością z autem, co jakby nie było zmniejsza rzucanie lewarkiem, który notabene, gdy jest na biegu jałowym, gdy chcę nim poruszać nawet nie drgnie :blush:, więc sam w sobie luzów nie ma, tylko podczas jazdy dostaje wariacji. Był nawet kiedyś taki wątek na forum, gdzie sporo klubowiczów zgłaszało to samo, więc pozostaje to zaakceptować, co nie zmienia faktu, że jest to irytujące, bo też w poprzednich autach tego nie miałem, jak i odzywających się czasami plastików w rocznym aucie, co jednak też jest normą. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za szybką odpowiedź, trochę mnie uspokoiliscie. Czyli jak to mówią: ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było jak wyjechałem z salonu. Przyzwyczajony do innych standardów zacząłem szukać i ten temat już chyba gdzieś był opisywany. jak napisał memeQQ potem już człowiek nie zwraca na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Veteran napisał:

U mnie tak było jak wyjechałem z salonu. Przyzwyczajony do innych standardów zacząłem szukać i ten temat już chyba gdzieś był opisywany. jak napisał memeQQ potem już człowiek nie zwraca na to uwagi.

A właśnie że zwraca. 3 lata się męczę z tym qrestwem i nadal mi przeszkadza (nie mogę się przyzwyczaić). Przesiadłem się z mondeo i mi to nadal bardzo przeszkadza. Dla mnie to jeden z tych upierdliwych elementów tego auta , które mają negatywny oddźwięk  dla mnie w jego użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam  1,2 rok 2015  - lewarek lekko szarpie przy dodawaniu gazu - odp. serwisu  "te typy tak mają  , jest OK "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

Potwierdzam  1,2 rok 2015  - lewarek lekko szarpie przy dodawaniu gazu - odp. serwisu  "te typy tak mają  , jest OK "

Nie wszystkie bo ja mam 2015 i u mnie niczego takiego nie ma :). Za to w Almerze lewarek ruszał się na każdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kylonek napisał:

A właśnie że zwraca. 3 lata się męczę z tym qrestwem i nadal mi przeszkadza (nie mogę się przyzwyczaić)

Swoją drogą to ciekawe socjologicznie. W X 1.6 digt tez ma mikro ruchy ale nigdy nie zwracalem na to uwagi a tym bardziej zeby mnie to denerwowalo:wacko:

Za to porysowalem sobie szybe scierajac ptasie gie i teraz nie lubie sloneczka od przodu B)  Strasznie delikatne te szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lusterka jakie delikatne....tandeta jakich mało.

To auto ma ładnie wyglądać podczas zakupu...

A puźniej wychodzą takie oszczędności Nissana

I robienie w bambuko przyszłych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, QashqaiP11 napisał:

A lusterka jakie delikatne....tandeta jakich mało.

To auto ma ładnie wyglądać podczas zakupu...

A puźniej wychodzą takie oszczędności Nissana

I robienie w bambuko przyszłych właścicieli.

Teraz wszytkie marki oszczedzaja nie tylko Nissan. W oplu astra po 2 latach sa wykwity na progach w miejscu spawania. Sasiad tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2018 o 17:09, Karminadel napisał:

A co Wy w czasie jazdy patrzycie na ten lewarek czy może - o zgrozo - trzymacie na nim rękę???

Tak 3 mam na nim rękę od 3 lat i mnie wqrwia. Straszna kicha..... Jakby mi ktoś chciał wyrwać wory

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nerwowi jesteście panowie,jak tyrpie lewarkiem,a trzymacie na nim garść to przynajmniej nie uśniecie...a pani też zadowolona bo nie wk... się że za kolanko ją łapiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 22:16, Kylonek napisał:

A właśnie że zwraca. 3 lata się męczę z tym qrestwem i nadal mi przeszkadza (nie mogę się przyzwyczaić). Przesiadłem się z mondeo i mi to nadal bardzo przeszkadza. Dla mnie to jeden z tych upierdliwych elementów tego auta , które mają negatywny oddźwięk  dla mnie w jego użytkowaniu.

Rozumiem, że jadąc patrzysz na lewarek zmiany biegów lub trzymasz na nim rękę?
Jedno i drugie - niedobrze...

 

Ludzie to mają problemy...
U mnie też lekko drga, zauważyłem to na samym początku i potem o temacie zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2018 o 17:24, JackSet napisał:

Swoją drogą to ciekawe socjologicznie. W X 1.6 digt tez ma mikro ruchy ale nigdy nie zwracalem na to uwagi a tym bardziej zeby mnie to denerwowalo:wacko:

Za to porysowalem sobie szybe scierajac ptasie gie i teraz nie lubie sloneczka od przodu B)  Strasznie delikatne te szyby.

Ja wysunę  teorię , że QQ J11 lubi przyjmować kamienie na przednią szybę ! Jak jest w obrębie  szyby to na 100% uderzy, w innych autach kamienie jakoś muskały  szybę lub opływały ją.  3 lata i 4 uderzenia z jedną wymianą szyby.

Edytowane przez GRZECH0TNIK PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzb87 napisał:

Rozumiem, że jadąc patrzysz na lewarek zmiany biegów lub trzymasz na nim rękę?
Jedno i drugie - niedobrze...

 

Ludzie to mają problemy...
U mnie też lekko drga, zauważyłem to na samym początku i potem o temacie zapomniałem.

Nie mam w zwyczaju trzymania ręki na lewarku zwłaszcza, że ostatnie auto było wyposażone w skrzynię  automatyczną, ale są sytuacje zwłaszcza w ruchu miejskim kiedy ręka na drążku leży w pogotowiu:D I nie mam na myśli zadnego dociskania, napierania i innych tego typu praktyk.

Nie wiem czym kolega jeździł do tej pory, ale ja zadałem pytanie o ten ruch drążka, bo QQ jest moim ósmym samochodem na własny użytek i tylko tutaj z tym zjawiskiem się spotkałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...