Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klamka zewnętrzna


Tomek987654

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Tak jak w temacie chodzi o  wyjęcie klamki zewnętrznej. Zdjąlem już tapicerkę, odkreciłem jedną nakrętke, drugiej nie było bo odkąd go kupiłem to miał chromową klamkę bo ktoś urwał i znając życie poprzedni właściciel jak zobaczył dojście do drugiej nakrętki to stwierdził że nie będzie przykręcał dlatego chcę to poprawic. Problem jest w tym że nie mogę zdjąć tego cięgna metalowego co jest w klamce, trzyma go taki czerwony plastik jakby, nie chce ciągnąć na siłę. Jakieś rady jak to cięgno najszybciej rzucić z klamki. Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polo32 napisał:

Przód czy tył? (tył trochę trudniej). Wyjmujesz razem z drutem.

Przód, nie dopisalem. A ten drut od dołu gdzieś muszę zdjąć? Bo teraz kupiłem klamkę w kolor nadwozia i chce ją zamienić. Drut zostaje ten sam, dobrze rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam. Drut zdejmujesz tam gdzie się kończy :) 

Na przyszłość, klamki tej samej strony pojazdu (przód/tył) są takie same - różnią się tylko drutem/cięgłem - które wypina się i zamienia po wyjęciu całej klamki (tutaj tego nie robisz).  Ja kupiłem komplet 4 klamek za 50 zł na all. i czekam aż urwą się w zimie (plastik twardnieje) - i jakoś nie chcą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, polo32 napisał:

Ten sam. Drut zdejmujesz tam gdzie się kończy :) 

Na przyszłość, klamki tej samej strony pojazdu (przód/tył) są takie same - różnią się tylko drutem/cięgłem - które wypina się i zamienia po wyjęciu całej klamki (tutaj tego nie robisz).  Ja kupiłem komplet 4 klamek za 50 zł na all. i czekam aż urwą się w zimie (plastik twardnieje) - i jakoś nie chcą :) .

Ja dorwałem na allegro pod kolor nadwozia za 50 zł, w nawet dobrym stanie. Czyli wypinam drut od dołu drzwi i potem wyciągam drut z klamki tak i przepinam do nowej? Troche truje ale wolę się upewnić bo robię to pierwszy raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinasz końcówkę druta (tam gdzie Ci wygodniej i łatwiej - ja u dołu wypinam, bo później jest problem z założeniem cięgła). Wyciągam klamkę razem z drutem i ten drut przepinam do "nowej" klamki (jeśli go nie masz przy "nowej"):  https://www.otomoto.pl/oferta/klamka-zewnetrz-przednia-lewa-nissan-primera-p11-ID6AAHBu.html 

Oczywiście klamkę wcześniej odkręcasz i wyjmujesz z otworu na tyle na ile pozwoli cięgło, aby łatwiej było nią manipulować przy wyciąganiu z zaczepu (uwaga na lakier). Montaż podobnie - wciskasz drut w zaczepy i dopiero finalnie montujesz.

To łatwe - później będziesz się z tego śmiał :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...