Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co się dzieje czy to lambda?


Gość robertss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam zagwozdkę :( na wolnych obrotach silnik zachowuje sie jakby czasami gubił zapłon na jednym z cylindrów. Podejrzewając sondę lambda pojechalem do elektryka.Podłączył woltomierz do sondy i okazało sie że pokazuje zawsze 0 wolt bez względu na obroty silnika. Tak w ogóle po odłączeniu sondy na pracującym silniku zjawisko nierównomiernego zapłonu zmniejszyło sie prawie do zera. Ale do czego zmierzam po powrocie do domu zrobiłem sobie test sondy na kodzie migowym to sonda błyska nie zaczesto ,a le reaguje np przy 900 obr to prawie nie reaguje ,ale przy 2200 to ok 5 razy /10 sek. Cio jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest okopcona to mieszanka jest zbyt bogata i wytwarza się sadza- jedą z przyczyn mooże być właśnie sonda lambda, która podaje nieprawdziwe dane do komputera, a kolejną przyczyną może być wyryskiwacz (chyba :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie może być takiej sytuacji, że sonda pokazuje 0.0 V. Chyba, że jest uszkodzony przewód.

 

albo uszkodzona sonda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wam musze powiedziec ze mnie zmartwiliscie, bo ja mam rure z tylu pelna sadzy.... i pali duuuuuuuzzzo... moze faktycznie za bogata mieszanka... co z tym zrobic?? Wiem ze Coobcio kiedys cos tam sprawdzal u mnie ze mam mieszanke nastawiona na najbogatsza, to mozna regulowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wam musze powiedziec ze mnie zmartwiliscie, bo ja mam rure z tylu pelna sadzy.... i pali duuuuuuuzzzo... moze faktycznie za bogata mieszanka... co z tym zrobic?? Wiem ze Coobcio kiedys cos tam sprawdzal u mnie ze mam mieszanke nastawiona na najbogatsza, to mozna regulowac??

Nie poznaję kolegi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtrysku to chyba nie bardzo ... przecież tam jest elektronika i komputer co tym zawiaduje :-)

Śrubokrętem to się chyba za wiele nie zdziała ;-) no chyba że jest się Coobciem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da sie jakos regulowac miesznke benzyny jesli wychodzi ze jest za bogata, a jesli tak to w jaki sposob?

od regulowania to jest komputer, który reguluje mieszankę w oparciu o sygnały z sondy lambda. Wkrętakiem, młotkiem i przecinakiem tego wyregulować się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...