Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blad P1489


ileven

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Podczas wyjazdu na wakacje i zrobienie kilku tys km pojawila mi sie kontrolka na desce odnosnie silnika . Pojechalem na seris i oklazalo sie blad P1489 , czyli w praktyce do wymiany :

nut fix exhaust 

rura wydech przednia 

auto dziala bez zarzutu , nic nie zauwazylem , natomiast koszty naprawy / wymiany jakie mi podano to kosmos  , moze praktycznie ktos mi napisac czego szukac co wymienic , jakas rade tutaj przy tym bledzie ?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ileven said:

witam,

Podczas wyjazdu na wakacje i zrobienie kilku tys km pojawila mi sie kontrolka na desce odnosnie silnika . Pojechalem na seris i oklazalo sie blad P1489 , czyli w praktyce do wymiany :

nut fix exhaust 

rura wydech przednia 

auto dziala bez zarzutu , nic nie zauwazylem , natomiast koszty naprawy / wymiany jakie mi podano to kosmos  , moze praktycznie ktos mi napisac czego szukac co wymienic , jakas rade tutaj przy tym bledzie ?

pozdrawiam

 

Był tylko DTC P1489 obecny czy inny też? Jeśli był inny to najpierw należy przeprowadzić diagnostykę tego drugiego.

P1489 to usterka czujnika temperatury zaworu EGR po stronie niskiego ciśnienia. Pojawia się, gdy ECM wykrywa zwarcie od strony akumulatora lub zwarcie masy lub temperatura EGR po stronie niskiego ciśnienia jest 180 st. lub więcej.  Co może być przyczyna: wiązka przewodów lub złącza w obwodzie czujnika temperatury EGR po stronie niskiego ciśnienia lub sam czujnik temperatury.

Diagnostyka to sprawdzenie połączenia złącz i przewodów ECM, kontrola wiązki i złącz czujnika temp. EGR po stronie niskiego ciśnienia. Kontrola czujnik temperatury EGR. Kontrola DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz , z tego co wiem / rozumiem to byl tylko ten , poprosilem o oficjalny wydruk info z diagnostyki i jest :" blad P1489 - w przypadku powtorzenia koniecznosc wymiany przepustnicy w ukladzie wydechowym." plus lista czesci do wymiany co pisalem ...

teraz troche sie zastanawiam co oni mi podali i chcieli wymienic za 6k , podjade chyba do kogos innego z rekomendacji , nie z serwisu nissana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , bo DTC mówi dokładnie co trzeba sprawdzić i co może być przczyną.  

P1482 to jest czujnik przepustnicy w koletorze wydoechowym albo P1481 słynne przepustnice w wydechu , wygląda jak by pomylili błedy... albo był inny błąd również obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna sprawa , zobacz na zdjecie z serwisu .. 

bylem teraz poza serwisem  w lokalnym dobrym servisie i wyszlo to co piszesz dokladnie ""P1489 to usterka czujnika temperatury zaworu EGR po stronie niskiego ciśnienia. "  - zobacz na wydruk prosze ...

ta sprawa z temperatura sie moze pojawiac po przejechaniu wiekszej ilosci KM? lokalnie jak zona jezdzi nic nie wyskoczylo po usunieciu bledu w serwisie , wczoraj zrobilem 600 km i sie pojawilo znowu ..? - czy to tylko przypadek?  

teraz to koles usunal , zobacze jak jeszcze raz wyskoczy i podjade znowu lokalnie zanim zaczne wymieniac wydechy albo itd..

jak praktycznie sie eliminuje usterke i koszty orientacyjne ? jak wymina czujnika jak sprawdzenie kabli itd nie pomaga ?

 

 

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest jej przyczyną. Nie można powiedzieć jak jak się nie wie co nawaliło. Jeśli sam czujnik to naprawa około 1 roboczogodziny ( wymiana ) plus czujnik. Cena zależna czy orginał jaka marża dilerska itp itd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...