Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło wiskotyczne wentylatora chłodnicy.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie parę tygodni zrobiłem parę tysięcy kilometrów i okazało się, że nawaliło mi sprzęgło wiskotyczne wentylatora chłodnicy.

Włączyło się na stałe przez co stale kręci się wentylator. Nie jest to może jakaś wielka wada ale gdy robi się za jednym razem kilkaset kilometrów to już daje to o sobie znać. Chodzi o ciągłe wycie wentylatora. Jest po prostu głośno i po paru godzinach jazdy łeb pęka.

Czy to się da jakoś naprawić?

Da się to jeszcze kupić?

Może wystarczy coś wyczyścić, przesmarować itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Skoro trzeba nową to jaką?

Znalazłem taką za 195zł i taką za 250zł, 300zł i nawet 600zł.

Z wyglądu nie różnią się niczym. Czy ktoś z Was wymieniał taką pompę i jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Radek_sl napisał:

Wywal całkiem i zamontuj elektryczny

Aleś doradził.

Chcę wymienić tak jak ma być. Dlatego pytam o to czy są jacyś konkretni producenci, których nie trzeba się bać i ich pompa będzie bezawaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przewidzieć co kupisz. Ale z doświadczenia wiem że lepiej zapłacić parę złoty więcej. 

Już dużo razy miałem problemy z tanimi nowymi częściami. Czasem działają miesiąc ,czasem pół roku, a czasami wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wszystko jak pan Bóg przykazał to tak jak wyżej celuj w droższe, ja całe zawieszenie zrobiłem na tańszych częściach, a teraz wszystko po kolei wymieniam po tym jak mi wysoko w górach na szutrowej serpentynie środkowy drążek kierowniczy pękł na pół

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że wszystkie te co podałeś cenowo będą spinały w zimie na stałe i dopiero po kilkudziesięciu kilometrach jazdy może zdoła rozpiąć. 

W patrolu podobno się rozbiera wisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemysl jeszcze raz wymiane na elektryczny  ,na trasie to w ogóle nie będzie ci się  załączał , mniejsze obciążenie dla silnika, ja wstawiłem podwójny do swojego 2.4 od VW 2.8vr6 i jest lepiej przy upalaniu już nie czekam aż temperatura spadnie po prostu nigdy nie idzie za połowe skali,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj ot tak prysnąłem WD40 pomiędzy koło pasowe pompy, a sprzęgło wiskotyczne, poczekałem chwilę, poruszałem wentylatorem i o dziwo puściło i problem ustąpił.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fikolek2 napisał:

Ale pewnie problem wróci

Będę od czasu do czasu regularnie oliwił to nie wróci.

Poza tym cieniutkim sznurkiem przywiązałem wentylator za jedno śmigło do stałego punktu i tak przejechałem z 50km.

Nawet gdyby wentylator nagle zechciał się kręcić to sznureczek by zerwało.

Po tej operacji wentylator mogę ręką złapać podczas pracy silnika i nie stawia praktycznie żadnego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obserwój temperaturę bo staniesz gdzieś w korku a wisko1 może wcale nie zadziałać bo jak się kręci swobodnie sprawne to wciąga gorące powietrze z chłodnicy co powoduje zaciśniecie sprzęgła i wiatrak robi z tą samą prędkością co silnik . Tu masz trochę wiedzy na ten temat.

 

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fikolek2 napisał:

Tylko obserwój temperaturę bo staniesz gdzieś w korku a wisko1 może wcale nie zadziałać bo jak się kręci swobodnie sprawne to wciąga gorące powietrze z chłodnicy co powoduje zaciśniecie sprzęgła i wiatrak robi z tą samą prędkością co silnik . Tu masz trochę wiedzy na ten temat.

 

Doskonale wiem jak to działa. A wóz jeszcze nigdy mi się nie przegrzewał także najprawdopodobniej wszystko jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...