Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednia kamera działanie przeznaczenie


michalko2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie posiadam systemu kamer 360,

mam dwie kamery : cofania oraz przednią

cofania uruchamia się przy wrzuceniu wstecznego i jest obraz na ekranie

czy da się uruchomić przednią wrzucając pierwszy bieg? powinien się pojawić obraz tak jak przy cofaniu i jest ona uszkodzona czy służy ona do czegoś innego?

dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam,

michalko2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę gdyż powinna mieć zasięg ok 3 m tak jak tylna, po drugie w garażu gdzie mam kilkadziesiąt cm do przeszkód z przodu czujniki zbliżeniowe pokazują już odległości i świecą się na zielono / żółto / czerwono.

Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły proszę o sugestie. Na logikę biorąc powinno to wyglądać podobnie jak sytuacja z tylną kamerą, ale może przy braku systemu kamer 360 stopni nie służy ona do wyświetlania obrazu z przodu tylko występuje jako jakiś czujnik hmm. Nie mam pojęcia. Proszę o sugestie czy naprawiać czy tttm.

pozdrawiam,

michalko2

Brzyk sama instrukcja mówi że przednia działa do 30km/h, natomiast tylna wyłącza się po przekroczeniu 10km/h więc to ma sens...

Edytowane przez michalko2
wpis od Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przednia nie włączy się sama po wrzuceniu 1ki.
Tylko jak napotka przeszkode.
Wg mnie połączona z przednim czujnikiem.
Twierdzę tak ponieważ wiem jak mi biegają psy przed maską w domu wtedy się włącza kamera i czujnik.
Zauważ też że kamera nie włącza się w korku gdy masz auto przed sobą.
To mnie zawsze zastanawiało
Czy jest jakieś rozpoznawanie np tablic kwadratowych analogicznie jak znaków drogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak np. znak teren zabudowany rozpoznaje i podaje 50tke...

Właśnie jak Pavllo napisał zastanawiałem się nad tym może coś było kombinowane i lusterka zmienione... albo to jakaś wersja na specjalne zamówienie, w sumie nie zdziwiłbym się niby to acenta a ma opcji wiele z n-connecty               i tekny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, ale może się mylę, że przednia kamera pod znaczkiem Nissan  nie rozpoznaje znaków - jak dla mnie ma taki kąt, że miałaby z tym trudności, nie wspominając o rozdzielczości...

a ponieważ w QQ rozpoznawanie znaków działa dość sprawnie, myślałem, że mamy dodatkową kamerę w szybie, przy czujnikach- jest tam taki jakby tunel...muszę się temu przyjrzeć.

I może  dlatego @michalko2 twój QQ rozpoznaje znaki, ale terenu przed już nie widzisz. Zresztą powinieneś mieć przycisk Camera na radiu i wtedy sobie obraz przełączasz...

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalko2 mnie to wygląda , że w aucie jest dokupiony pakiet technologii, a w nim nie ma kamery przedniej do parkowania...

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera do znakow jest przy lusterku na szybie. Jesli chodzi o ten pakiet to jak widac wszystko wymienione jest oprocz przedniej kamery. Mam rowniez adaptacyjne swiatla drogowe lecz kamerka do nich jest rowniez przy lusterku [wg instrukcji].

Jesli nacisne przycisk kamera to nie przelacza na kamere przednia tylko pojawia sie opcja wlaczenia linii pomocniczych dla tylnej kamery...

 

Tak wiec nie mam pojęcia o co kaman z ta przednia kamera a jest na 100% to nie moj wymysl ; )

Edytowane przez michalko2
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia kamera w logo nissana jest elementem hamulca awaryjnego - ma Twój model taki hamulec? Obraz kamery analizuje sytuację i wspomaga się radarem do mierzenia odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm system ostrzegania przed zblizaniem sie do poprzedzajacego auta, tak jest cos takiego ale w instrukcji jest mowa tylko o radarze za zderzakiem a nie o kamerze. Jutro zrobie zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd radar - urządzenie do mierzenia odległości - miałby wiedzieć co się dzieje? Zauważ, że system nie działa np. na samochody zaparkowane, nadjeżdżające z naprzeciwka, wg instrukcji - na wyjeżdżające z boku. Zamknij oczy a ja Ci będę tylko podawał odległości do nie wiadomo do czego - wiedziałbyś jak zareagować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś auto? Może przód był tłuczony i założyli atrapę z kamerą i logiem Nissana od modelu z kamerami 360 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 11:47, Karminadel napisał:

A skąd radar - urządzenie do mierzenia odległości - miałby wiedzieć co się dzieje? Zauważ, że system nie działa np. na samochody zaparkowane, nadjeżdżające z naprzeciwka, wg instrukcji - na wyjeżdżające z boku. Zamknij oczy a ja Ci będę tylko podawał odległości do nie wiadomo do czego - wiedziałbyś jak zareagować?

FEB nie monitoruje całego przodu auta tylko fragment w który jest skierowany (ten radar się kalibruje...) . Przednia kamera nie służy do hamowania awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W jakiej sytuacji włączasz?Parkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być 1. etap adaptacji do systemu 360 stopni (wersja Acenta). Ale projekt pozostaje do rozwinięcia, a włączanie na razie okazjonalne ("rybie oko"). Mam w planie wymienić dolne obudowy lusterek na posiadające kamerki

i podłączyć do chińczyka Dasaita 10,2" Android 10. Mogą być problemy z podłączenie i zestrojeniem obrazu. Może ktoś już próbował/zrealizował taką operację ?

Pozdrowienia

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...