Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Podswietlanie sterowania nawiewu


Tomaszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Ostatnio mam problem z podswietlaniem częsci srodkowej konsoli (tam gdzie dmuchawa, nawiew i temperaturka) mianowicie zaroweczki czasami przestaja tam swiecić!! Nie mam pojecia od czego to zalezy! :( denerwujace jest to troche! Ktos wie moze jak sie do nich dostac zeby je sprawdzic albo przeczyscic?? da sie to zrobic przez szczeline w radiu czu trzeba wymontowac cala konsole??

A i jeszcze jedno padla tez chyba zarowka od awaryjnych bo nie swieci sie guziczek wiec jak ktos wie jak zarowke z tamtad wydlubac to tez bym byl wdzieczny (bo jakis ten przycisk taki caly zabudowany jak go wyjolem)

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedz :)

(almerke mam od tygodnia i dlatego tyle pytan :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. Przez dziure od radia raczej się nie dostaniesz. Ja ściągałem całą środkową konsolę, ale z tym nie ma problemu. Chyba są tam tylko dwie śruby w okolicach radia i zatrzaski. Będziesz musiał po odkręceniu tych śrub doś mocno pociągną tą plastikową ramkę, żeby zatrzaski puściły. Potem popatrz jak lecą kable do żarówek do panelu kontrolnego. Są tam dwie takie małe 1,2W. Tylko jak będziesz je wymieniał na nowe to pamiętaj o delikatnym ściągnięciu kapturków, bo później będziesz miał problem z ich dostaniem.

 

Co do włącznika świateł awaryjnych, to po jego wyjęciu chyba od góry ale nie jestem pewien jest taka jakby śruba plastikowa koloru niebieskiego lub czarnego. Spróbuj ją odkręcic. Na niej znajduje się bardzo mała żaróweczka, którą bez problemu dostaniesz w sklepie elektronicznym za ok 0,50 gr. Potem ją zaplec tak jak była i podłącz. Powinno działac.

 

Miłej pracy.

Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

kolega lkowal dobrze opisal Ci rozwiazanie problemu...

ja ostatnio to robilem w N15 i moze powiem swoje uwagi:

 

1) tak, trzeba te srodkowa konsole odkrecic - dwie srubki w okolicy popielniczki;

dwie symetrycznie rozmieszczone zarowki podswietlaja pokretla;

zeby je wyjac musisz przekrecic w lewa strone i wyciagnac zaroweczki osaczone w takich czarnych nasadkach

 

done!

 

2) zaroweczki w przelacznikach ida od gory (zarowki osadzone w dwoch plastikowych 'srubeczkach' - jezeli 'gumeczka' na nich nalozona ulegnie zniszczeniu przy sciaganiu - mozesz kupic wowczas rowniez zarowki w okreslonym kolorze -- w tej sytuacji sugeruje jednak wymienic wszystkie by zachowac jednolity odcien

 

 

zycze powodzenia :)

 

i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Wielkie dzieki!!

Wlasnie wymienilem juz te zaroweczki. Wszystko tak jak opisaliscie lecz udało mi się wymienic te żarówki przez otwór od radia bez rozkręcania konsoli lecz troche palce bola i trzeba miec cierpliwosc :D.

Dzieki za rade jeszcze raz!!!!

Ps. Żaróweczki miały takie niebieski kapturki lecz byly jakieś przyklejone wiec musialem kupic kolorowe żaróweczki :)

 

Pozdrowka wszystkim!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
Ok! Wielkie dzieki!!

Wlasnie wymienilem juz te zaroweczki. Wszystko tak jak opisaliscie lecz udało mi się wymienic te żarówki przez otwór od radia bez rozkręcania konsoli lecz troche palce bola i trzeba miec cierpliwosc :D.

Dzieki za rade jeszcze raz!!!!

Ps. Żaróweczki miały takie niebieski kapturki lecz byly jakieś przyklejone wiec musialem kupic kolorowe żaróweczki :)

 

Pozdrowka wszystkim!! :)

 

Właśnie dziś rano ja także wymieniłem w swojej N16 dwie żarówki podświetlające konsolę z nawiewami. Operacja dosyć prosta, ale zabiła mnie cena tej żaróweczki - 36 zł sztuka!!! (T&T Zaborowski)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
na wolumenie w wawie wydałbyś pewnie coś koło 1zł na taką żaróweczkę :)

 

heh, akurat wczoraj byłem na Wolumenie i uwierz mi że to nie takie proste.

Byłem pewien że to są zwykłe żaróweczki 1,2W i takie zakupiłem. Okazalo sie ze w N16 sa one zespolone z taka podstawką i zdaje sie, ze jest to nierozbieralne. Maja niebieski kapturek dodatkowo. Nie kombinowałem zbytnio bo nie myslałem ze to takie drogie. Pewnie można to zastąpić jakimiś diodkami, ale dałem na luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolumenie w wawie wydałbyś pewnie coś koło 1zł na taką żaróweczkę :)

 

heh, akurat wczoraj byłem na Wolumenie i uwierz mi że to nie takie proste.

Byłem pewien że to są zwykłe żaróweczki 1,2W i takie zakupiłem. Okazalo sie ze w N16 sa one zespolone z taka podstawką i zdaje sie, ze jest to nierozbieralne. Maja niebieski kapturek dodatkowo. Nie kombinowałem zbytnio bo nie myslałem ze to takie drogie. Pewnie można to zastąpić jakimiś diodkami, ale dałem na luz...

 

 

czy jak kupiłeś je w serwisie to były z niebieskimi kapturkami, bo kiedy nie zadzwonie do ASO facet nie potrafi mi odpowiedziec. Do N15 i N16 są te same żaróweczki - tak jak piszesz, zespolone z obudową. Musisz troszkę pokombinowa, żeby je wyjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś chcieli w ASO żaróweczkę sprzedać do klawiasz awaryjnych razem z obudową żaróweczki za jakieś 35zł... więc pojechał na wolumen kupiłem 4 żaróweczki za 3,2zł i sprawa z głowy ale wnioskuję że żarówki do podświetlenia pokręteł od nawiewów są inne i w innej obudowie niż te co do klawiszy np awaryjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
czy jak kupiłeś je w serwisie to były z niebieskimi kapturkami, bo kiedy nie zadzwonie do ASO facet nie potrafi mi odpowiedziec. Do N15 i N16 są te same żaróweczki - tak jak piszesz, zespolone z obudową. Musisz troszkę pokombinowa, żeby je wyjac.

 

Tak, były z kapturkami od razu. Mam stare żarówki i pokombinuję z tym wyjmowaniem, ale swoją drogą to wczesniej jezdziłem Peugeotem i nie było takich kombinacji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz drugi raz wymienialem zaroweczke podswietlenia przycisku, awaryjnych, ogrzewania tylnej szyby i raz podswietlenia regulacji nawiewow.

Operacja raczej nie wymaga zbyt wielkiej zdolnosci manulnej.

Najtrudniej odkrecic ta zaroweczke z przycisku i przelozyc stary niebieski kapturek.

No i serio jesli ktos tylko do przyciskow musi sie dostac nad radiem to ja konsoli nie odkrecam, a wyjmuje je od tylu lub od przodu podwazam delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam!!

 

Wymienialem te zaróweczki w n16 i nie bylo problemu (jesli mowiecie o tych co sa w takich bialych hmm "fajkach" ) problem byl tylko taki ze te zakupione mialy krótsze wasiki ale sposobem "domowym" przedłuzylem wasiki w tyych kupionych i jak narazie dziala bez problemu. Kapturki udalo sie prawie w calosci zdjac - ale problem byl mi juz znany z K11 ;)

 

A co do zaroweczek tych kolorowych one szybko sie wypalaja i swieca tak jakos dziwnie... (przynajmniej te co zakladalem w k11 - niebieskie - do zegarow)

 

PS cena zarowek do kokpitu 1,2 W ok 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Najtrudniej odkrecic ta zaroweczke z przycisku i przelozyc stary niebieski kapturek.

 

I mnie ten temat zaczal interesowac. Wlasnie - JAK odkrecic zarowke z przycisku? To plastik i jak go traktuje metalowym srubokretem to sie uszkadza... To sie jakos wciska? Powinno bez akcji silowych pojsc?

 

Inne pytanie - niebieska prezerwatywka - po co ona jest? By zmienic kolor podswietlenia czy rowniez w celu jakowejs ochrony zarowki? Co jak jej nie zaloze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dziś rano ja także wymieniłem w swojej N16 dwie żarówki podświetlające konsolę z nawiewami. Operacja dosyć prosta, ale zabiła mnie cena tej żaróweczki - 36 zł sztuka!!! (T&T Zaborowski)

 

Tomek

 

Witam . 36zl sztuka???? ja wymienialem niedawno i za szt placile 1zl z groszami, byly biale wiec kapturki te niebieskie przelozylem. A w N15 da sie te zarowki wymienic przez otwor od radia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tiger_as,

 

Byłem w ASO w sprawie takiej żaróweczki ale do N15. Chcieli 139 złotych plus wymiana. Chyba jakiś absurd, obędzie się bez tego. Spodziewałem się ok 30-40 złotych góra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość albert07

sorrki za pytanie, ale czy może mi ktoś powiedzieć jakiej mocy są żaróweczki w przyciskach ogrzewania tylnej szyby, świateł awaryjnych itp. - czy to są 12v? , aha i jeszcze jedno, bo będę przymierzał się do wymiany tych żaróweczek, jeśli nie uda mi się sciągnąć tych niebieskich kapturków w całości to jakie byłyby dobre żarówki zastępcze?

 

Z góry dzięki za szybką poradę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie chce sie wymądrzać czy coś wtym stylu bo jestem "nowy" na tym forum, ale jak czytam , ze za zaróweczke chca 139 zł to tylko sie śmiać. Ja wymieniałem takie żaróweczki w przełącznikach od awaryjnych ,ogrzewania szyby i bodajrze od światła przeciwmgielnego u siebie w N15. Po wymontowaniu przełącznika - wystarczy podważyć go z boku bardzo ostrożnie żeby nie porysować, najlepiej przez szmatke. Nie jest konieczne wykręcanie całej konsoli, przełącznik powinien wyskoczyć razem z kostka i kablami, jeśli chcemy wypiąc kostke dla lepszego dostępu do przełacznika warto pamiętać żeby kostka nie uciekła nam do wewnątrz bo moga być problemy z jej ponownym wyjęciem :) Następnie trzeba przekręcić plastikowa obsadke, która wygląda jak śrubka krzyżakowa (obsadka po przekreceniu nie zawsze chce wyjść, więc można jej pomóc delikatnie podważając igłą albo cieniuteńkim śrubokręcikiem precyzyjnym). Następnie odwijamy nóżki żaróweczki z odsadki (cieniutkie druciki). Teraz tylko zostaje udać sie do pierwszego sklepu z częściami elektronicznymi - powinni miec bez problemu. Ja płaciłem ok 1 zł za sztuke. Co do kapturków to niezawsze da sie je zdjąć , ponieważ często pod wpływem temperatury przyklejają sie i ich zdjęcie bez uszkodzenia jest niemożliwe. A sa one po to zeby żaróweczki nie raziły nas w nocy białym światłem a tylko cieszyły nasze oko lekko niebieskim czy zielonym, lub jakie kto sobie założy. Tak czy inaczej nie polecam zakładania "gołych" żaróweczek bo naprawde po długiej jeżdzie w nocy sa męczace dla oka. Po zakupie żaróweczek (najlepiej wziąć jedna na miare, żeby zmieściły sie w obsadce) należy włożyć je do obsadek, zawinąć nóżki tak jak było to uczynione poprzednio, ewentualnie nadmiar obciąć, i gotowe :D . Mam nadzieje, że pomogłem jeśli chodzi o wymiane żaróweczek. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Sro 14 Lut, 2007 19:40 ]

A i bym zapomniał :) tak żaróweczki sa na 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość grzzywa

Witam,

Mam spalone żaróweczki podświetlenia przycisków świateł awaryjnych i ogrzewania tylnej szyby w ALMERCE 1,4 95r. Chcę kupić je na allegro, ale nie wiem jakie mają oznaczenia (jakiego są typu) :( . Niech ktoś rozeznany w temacie napisze jakiego rodzaju są poszczególne żarówki (na przyciskach, nawiew, licznik). Z góry dzięki ;)

Pozdrawiam, grzzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Paszczak

jeszcze słów kilka o "żaróweczkach" itp.

 

padło mi częściowo podświetlenie obrotomierza, tzn świeci od 1/4 w górę, jaki jest "proces" naprawy tej poważnej ;) usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do przycisków w N15 potrzebujesz takich małych żaróweczek z wąsami (fi 3 mm)

Znalazłem na alegro u kolesia www_ledy_pl : http://www.allegro.pl/item196567182_zarowk...neli_radia.html . Cena 1,45 PLN (136???!!!) Polecam - pasują jak ulał.

Natomiast do podświetlenia liczników i lampek kontrolnych potrzebujesz chyba z 14 R5 i chyba 5 W5W do podświetlenia sterowania nawiewu 2 R5, do półki 1 W5W do bagażnika 1 W5W. Można je bez problemu kupić w sklepach i na stacjach benzynowych (widziałem w bricomarche, tesco, Makro, Orlenie). Ten koleś na allegro też je ma, ale te W5W jakby takie troszke za małe bo latają w obudowie. Lepiej kupcie na stacji benzynowej, czy w jakims markecie. I znowu ta wasza cena mnie rozwala - 36PLN. One kosztują koło 1PLN za sztukę (w każdym miejscu gdzie widziałem). Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...