Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Odświeżenie 1.5 16V 66kW z 2002 roku


FNX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w domu stoi Almera 1.5 16V 66kW sedan i postanowiłem ją trochę odświeżyć. W środku nie wygląda za ciekawie, między innymi półeczka na desce rozdzielczej nie zamyka się, radio wbudowane i głośniki bardzo trzeszczą oraz brak podświetlenia liczników. Posiada również według mnie bardzo słabe lampy, w nocy to tragedia jechać, ledwo widać co przede mną jest.

Myślałem nad takimi zabiegami:

-naprawienie podświetlenia liczników, jakiś fajny kolor wrzucić

-wymiana tego radia wbudowanego, chociaż nie wiem czy to jest możliwe

-chciałbym, żeby miał lepsze światła, wymieniałem już żarówki, ale to nic nie dało, więc to pewnie wina lamp, może wymiana na jakieś inne lampy?

-kierownica bardzo bije, nie wiem czym to jest spowodowane? może muszę wybrać się na wyważanie kół?

-chciałbym wrzucić jakieś lepsze głośniki, nie wiem też czy taka możliwość jest?

-strasznie wolno zbiera się samochód, myślałem nad jakimś lekkim tuningiem jeżeli taki jest możliwy

 

Jeżeli ktoś robił takie rzeczy to fajnie by było gdyby się podzielił swoimi doświadczeniami i ile cenowo takie zabiegi wychodzą.

Samochód też jest mega głośny, macie jakieś pomysły jak go wyciszyć?

Prosiłbym Was również o jakieś propozycje co by można wymienić w celu zwiększenia komfortu jazdy oraz bezpieczenśtwa.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to polecałbym może kupić inny samochód :D

Wiem że nic nie wniosłem do tematu, proszę to potraktować z przymróżeniem oka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Co do wymiany radia tak kupujesz przejściówkę i wkładasz zwykłe radio 1 din

https://allegro.pl/ramka-radiowa-nissan-almera-od-03-00-adaptor-radia-i7205692206.html

Co do świateł raczej nie kupuj zamienników jeśli masz lampy firmowe

daj je do regeneracji uważaj aby nie urwać uchwytów

załóż przekaźniki bardzo dużo dają oraz jakieś lepsze żarówki

np: osram night breaker laser 130% lub nowe 150%

jeśli kierownica bije to na pewno koła źle wyważone dla pewności jedź na geometrie około 80zł

jest różnica w prowadzeniu

ja zawsze co roku daje do znajomego oba kpl. kół do sprawdzenia

sprawa lepszych głośników

tak przód 165mm ja mam np: Audison wyższa półka Hertz

ale najlepiej wymienić od razu kable

wolno zbiera się samochód...hmm

ja przez przypadek miałem sytuacje że mój mechanik wpadł na pomysł wyczyszczenia przepływomierza

ok po wyjeździe od mechanika nie poznałem samochodu...jak by ktoś dodał ze 20-30KM

ale i tak kupiłem sobie nowy i to nie żaden np: NYC tylko wolałem kupić Boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...