Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż kamery cofania


mirek_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze zdjęciem osłon plastikowych klapy bagażnika w Nissanie Note E11. Chce założyć kamerę cofania w ramce tablicy rejestracyjnej i montaż przewodów tej kamery ze światłem cofania. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wykonywał coś podobnego, proszę o pomoc w tej sprawie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka zdejmujesz osłonę plastikową.....energiczne szarpnięcie i puszczają zaczepy.

Odkręcasz 4 nakrętki mocujące osłonę, listę podświetlania tablicy i znów 2 zatrzaski.

Resztę będziesz już miał na widoku.

 

A nie lepiej kupić zamiennik do QQ .....kamerka jest w szybie od podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

https://allegro.pl/kamera-cofania-nissan-qashqai-j10-06-13-hq-170-i7296449454.html

Tutaj jest jak to wygląda, a można kupić dużo taniej ;).....polecam bo sam mam takie coś założone.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak......mam taką i montuje się ją zamiast oryginalnej szybki od podświetlenia tablicy. Ale kupiłem na eBAYu za 15f. Nie za prawie 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że jeszcze zapytam 

Jak to idzie z podłączeniem w telegraficznym skrócie i na jaki monitorek wyjście zrobiłeś 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem Vordon HT-869V2

Radyjko działa OK, pełne sterowanie z kierownicy. Super nawigacja.

Do tego kamerka, zamiennik do QQ.

Musisz jeszcze dokupić kabel do kamer CINCH z kabelkiem zasilającym, wtedy prowadzisz jeden kabel przez długość mobila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale radyjko żeś kupił 

Trochę kosztuje ale na pewno super wygląda

Kostka z tyłu tego radia jest tak jak do oryginału czy trzeba przerabiać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w zestawie, nic nie trzeba kombinować. Tylko kabel do kamery i sama kamerka. No i podłączenie wszystkiego. Możesz dokupić modem zewnętrzny i mieć internet. Ale jak jest mirrorlink to i tak wszystko działa z telefonu na ekranie radyjka.

 

Ja podłączyłem jeszcze kamerę z przodu w atrapie.

Radyjko może nagrywać obraz z obu kamer i zapisuje np na pamięci zewnętrznej. Żona jest mega zadowolona bo łatwe wszystko w obsłudze. A nawigacja po prostu super. Po Londynie bez nawigacji nigdzie je zajedziesz :D

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tutaj masz dokładnie takie jak w Notku "puszka na jedną żarówkę.

https://allegro.pl/kamera-nissan-qashqai-x-trail-peugeot-307cc-led-i7044441067.html#thumb/5

 

Lepsze by była sama szybka z kamerką, ale ta jest tania i pasuje na 120%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jeszcze sobie popatrzyłem na tą kamerkę i stwierdzam, że montaż tego okablowania mnie przeraża. Jest to  wykonalne w jeden dzień? Bo  chyba poszukam bezprzewodowej w ramce tablicy rejestracyjnej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste.....trudno się zmobilizować ale jak już zaczniesz to szybko idzie ;)

A co do bezprzewodowej to też próbowałem za pierwszym podejściem, ale szybko się tego pozbyłem. 

W Notkach za dużo zakłóceń i chodziło to strasznie :(. 

Po kablu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej wzdłuż końca podsufitki, wystarczy lekko odsuwać plastiki. Potem wejścia od schowka do radyjka......a tył w gumową osłonę kabli idących do klapy bagażnika. To mi zajęło może z 15 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...