Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II - luźna dźwignia reduktora, nie można włączyć żadnego napędu


eeeicar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie mogę zapiąć żadnego z napędów dźwignią reduktora.

Zdarzyło się to gdy przełączałem napędy na postoju dźwignią reduktora z położenia 4H na 4L. Napęd nie włączył się. Dźwignia zrobiła się jakaś taka luźna.

Teraz obojętnie jak bym jej nie ustawił - cały czas zachowuje się jak w pozycji N. Silnik pracuje, biegi wchodzą, pedały normalnie, a nie rusza się z miejsca.

 Może jest coś, co mógłbym sam sprawdzić przed zawiezieniem na lawecie do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączając 4H na 4L miałeś skrzynię biegów ustawioną na luz? Na początek wejdź pod auto i sprawdź po lewej stronie skrzyni czy nie wypięła Ci się dźwignia od reduktora na którymś połączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję, dokładnie tak. Wszedłem pod auto i na połączeniu dźwigni napędów z cięgłem przy skrzyni skorodowała śruba. Było to w gumowej osłonie ale musiała stać w niej woda - bo wysypała się z tego rdza. Napęd włączyłem popychając ręcznie cięgło przy skrzyni i samochód jeździ. Przy przechodzeniu przez pozycję N pewnie jest największa siła na dźwigni i dlatego puściło mi to w takim durnym położeniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...