Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja lpg


Artuditu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie założyłem instalację lpg firmy brc i pali mi gazu 20-22litry przy spokojnej jeździe po mieście  do 2tysiecy obrotów czy to tak ma być czy męczyć gazownia żeby regulowal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Murano 2 miesiące temu gaz BRC założony 09.2017 zrobiłem 3 tyś km. Spalanie jazda mieszana 13-15L tylko miasto 16-18L i to nie emerycka jazda.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie za dużo nie uda się urwać strojeniem, tym bardziej, że Murano mają szerokopasmówkę na pokładzie. Na start zmień stację na której tankujesz i posprawdzaj dokładnie czy nie masz gdzieś mikro nieszczelności w instalacji gazowej. Zobacz czy po nocy w węzach (od reduktora do wtrysków) jest nadal gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to nowa instalacja A gazownia mówi że tak palą no nic dziękuję będę myślał co dalej niby to 2 litry na 100 to tylko 4,5 złotego ale drażni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa nie znaczy, że nie ma gdzieś nieszczelności. Najlepiej zrób trasę 200-300km i zobacz jak spalanie z trasy, z miasta ciężko uzyskać miarodajne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 11:43, Artuditu napisał:

Kurczę to nowa instalacja A gazownia mówi że tak palą no nic dziękuję będę myślał co dalej niby to 2 litry na 100 to tylko 4,5 złotego ale drażni  

że tak powiem pie#$%^ głupoty ten gazownik , mój miał instalkę też BRC na gazie przejechane ponad 100 tys km ,  i palił miedzy 13,5 -16 litra gazu co ciekawe benzyny podobne ilości  niezaleznie czy lato czy zima wszystko było zalezne jak się go cisnęło przez ostatni rok notowałem gdzieś tankowania jak je znajdę to wrzucę jako "środek dowodowy" :D dla tego gazownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żeby palił tyle samo gazu co benzyny (fizyka się kłania). Spalanie musi być większe o 15-25% (chyba, że jest ustawiony udział/dotrysk benzyny to może być mniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszcie Panowie jak z tym spalaniem najlepiej z jakimiś dowodami :rolleyes:dla gazownia żebym miał argumenty i niech reguluje do skutku dziad jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciężkie auto pewnie tez napęd na 4 łapy, dość duży silnik, nie będzie to paliło tak jak osobowy, moja Ody pali w trasie około 14L w mieście nawet i 22 weźmie ale to tylko miasto a jak kiedyś podpytałem gościa jak to jest z jego cyklem mieszanym to się okazało, że  dojeżdża do praca tylko nei mówi, że to trasa i z całej drogi to 80% :D czyli taki to mieszany :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O ja za dwa tygodnie odstawiam swojego smoka do gazownia i będzie cis kombinowal  na gwarancji więc dam znać czy coś się zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

100% miasto 20 lpg,

trasa 12-14 litrów głównie autostradą łączny dystans 1600 km w jedną stronę. 

 

i uważam, że jak na tak duże ciężkie auto z automatem 4x4 to świetny wynik. Nie ma co za ubogo jeździć bo gniazda zaworów się wypalają a ich naprawa to już rozebranie silnika czyli niemałe koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...