Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2 tlumiki srodkowe wywalic ktory ?


Gość Vaiu

Rekomendowane odpowiedzi

1 to taki trojkatny jakby a drugi to grubsza rura i zastanawiam sie nad wywaleniem ktoregos z nich i zostawic srodek 1 i koniec i pytanie oby nie szalal mi po odciazeniu ukl wydechowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta grubsza rura to oryginalny tlumik. a ten trojkatny to pewnie ktos wstawil zamiast katalizatora albo jest to katalizator.

jakbys wywalil czy tez wymienial to "rure" to zerknij jaka jest srednica wewnetrzna tego tlumika. interesuje mnie to czy nie ma tam zwezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze zbyteczne zabiegi z wywalaniem katalizatora lub wywalaniem tlumikow. Przy silnikach 1.4 czy nawet 1.6 przyrosty mocy (o ile wogole sa) sa tak malo adekwatne do wlozonej w to pracy ze wrecz nie warte zachodu. Powyzej silnikow 2.0 mozna sie w takie rzeczy bawic bo sa one mocniejsze i morzna z nich rzeczywiscie wycisnac wiecej. A tak sugeruje pozostawic oryginalne orurowanie i przy okazji nie miec klopotow ze zla jakoscia spalin jesli kiedykolwiek wam spaliny sprawdza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sluchaj jak jade wymieniac uklad wydechowy caly bo w moim przypadku tak bylo to poco placic za katalizator 400zl jak moge wstawic w to rure i zaplacic 60 zl w moim przypadku to tylko z czystej oszczednosci moze rzeczywiscie nie daje to mocy moze moje odczucia sa mylne ale z ekonomicznego punktu widzenia oplacalne...:) a w samochodach z rocz. 91 nie sa jeszcze katalizatory obowiazkowe wic przy przegladzie niebedzie problemow:) tak mis ie wydaje zobaczymy w marcu jak bede mial przeglad;p :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...