Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nietypowy problem nissan 350z


magic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy temat więc prosił bym o wyrozumiałość jeśli nie w tym temacie/miejscu na forum.
Mianowicie od 2 tygodni mam mały problem z nissanem. Jest to 350z z 2007 roku silnik HR obecnie 73k przebiegu.
tak więc do rzeczy , auto miało wcześniej gaz a odkąd go kupiłem nie jest użytkowany czyli jakoś od 2 miesięcy i 6k przebiegu (trochę się rozjeździłem :D).
auto na zimnym silniku kiedy to ssanie podbija obroty do 1800 i schodzi w dół wywala "random cylinder missfire" i od czasu do czasu na 2 cylindrze missfire , ale tylko kiedy jest zimny przy pierwszym rozruchu, druga sprawa jeśli jadę w przedziale 1300-1700 obr i jadę tak żeby utrzymać prędkość np po parkingu , auto czuć że ma missfire.
do tej pory wymieniłem wszystkie węże razem z odmą na nowe , wywaliłem gaz i przelutowałem kostki od wtrysków " to zrobiłem wczoraj tj . 31.08. oraz wymieniłem wszystkie cewki i świece irydowe na nowe + sprawdziłem ciśnienie na cylindrach na letnim silniku, jest to odpowiednio 1-11,5 bar , 2- 11,5 - 12,0bar , 3-11,5- 12,0bar  , 4- 11,5bar  , 5- 11,5bar  , 6- 12 bar . paliwo jest , filtry wszystkie nowe łącznie z tym od paliwa. auto Ma pełną moc zdąrzyłem shamować 295 km / 330 nm czy jakoś tak. jeśli np depnę gazu z 1300 obr , nic nie przerywa , jest tak jedynie kiedy trzymam gaz tak żeby utrzymać prędkość, wcześniej takiego czegoś nie było. Czy jest to możliwe że gaz rozjechał w pewnych partiach mapę lub czas wtrysku ? obecnie jest wywalony ale zrobiłem nie wiele bo 50 km.
prosił bym o sugestie, porady, każde słowo będzie mile widziane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciśnienie wzorowe ale warto je sprawdzić na całkowicie zimnym silniku, bowiem jak sie silnik nagrzewa to luzy zaworowe się powiększają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...