Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prośba o opinie xtrail 1,6 DIG-T


Popek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas na zmianę QQ 2,0 benzyna na coś większego. Zastanawiam się na XTRAILEM 1,6 benzyna DIG-T. W grę wchodzi tylko wersja benzynowa.

Ponieważ w lokalnym ASO do testu mieli tylko 2,0 diesla 177 KM nie mam możliwości przetestować wybranego wariantu. Co do testowanego auta to w zestawieniu z automatem silnik wydawał się mułowaty, moim zdaniem wina głównie leży po stronie wolnej skrzyni. Dodatkowo silnik jest bardzo głośny. Poprosiłbym o opinię kolegów jak to wygląda w benzynie tj. wyciszenie pracy silnika i dynamika. Wiem, że nie jest to auto sportowe i nie ma co oczekiwać super osiągów ale wydaje mi się że doładowany benzyniak powinien sobie w miarę radzić. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Zaczynając od tego, że nie musisz koniecznie na prędkości wydać $, to kupując auto za 100k+ raczej bym oczekiwał od salonu, że dadzą mi się takim przejechać. Jak idę kupić spodnie, i mają takie jak chce na zamówienie, to raczej nie mierze rurek i na tej podstawie kupuje regular style ;)
A wóz? Jeździ, 16x koni sobie radzi, hałas jaki jest taki jest, jest wątków parę o wygluszaniu, ale to subiektywnie, ja planuje coś pogrzebać na zasadzie zobaczymy, musiałbym pojeździć wyciszonym żeby porównać. Dla mnie prowadzi się dobrze, wygodnie, jestem troszkę większy, bo ponad 190 w górę a na wadze 100+. Teraz wolałbym automat, ale nawet nie wiem czy są w benzynie. I znów ja, pali dużo, ale ja się przesiadlem z podtlenku LPG, więc jest dużo. No ale duży wóz, to pali więcej, jakbym chciał być eko to bym kupił rower. Drażni mnie to, że jak jadę i spryskam szybę przednia, to pęd powietrza spycha płyn na szybę kierowcy, i mnie trafia. Brakuje mi miejsca na telefon, ale fajna jest klapa otwierana nogą albo z pilota, używam notorycznie. Szyberdach panorama jest świetny, ale belki dachowe i bagażniki nie dają żyć bo wyja. Zastanawiam się nad powłoka ceramiczna, bo lakier miękki, ale teraz to chyba norma, snuje zakupić siłowniki do maski, na forum jest temat. Co tam jeszcze, pasażerowie z tyłu zadowoleni, wygodnie, ja głową nie wale w sufit. Zdarza mi się odbywać tylna kanapę żeby coś większe załadować, przyjemna wielkość bagażnika. Podwójna podłoga też fajny bajer. Na minus radio, w innym wątku piszą, że jak masz jakieś cudo pług and play to bez utraty gwarancji możesz zamienić.
Pytaj, co tam Cię jeszcze dręczy, ale przejdź się.
Pozdrawiam, mb

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety benzyny nie mają, ogólnie lipa bo tak jak piszesz sprzedając auto za niemałą kasę klient powinien mieć możliwość testu. Druga sprawa jest taka że w grze jest jeszcze Mazda CX5 i Outlander ale na xtreila tekne dostałem niezły rabat także wyposażeniem przebija mocno konkurencje. Outlander 2,0 w autamacie 150 km ledwo jeździ Mazday jeszcze nie testewałem. Trochę boje się o dynamike Iksa. Generalnie oczekuję, że będzie lepiej niż w dwulitrowej QQłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co na to salon, który chce sprzedać auto? Może warto podjechać gdzieś, gdzie mają? To się w czapie nie mieści. Może pocisnij, żeby coś sprowadzili
mb

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź QQ 1.6 do testu silnika . Waga niewiele wieksza w X. A reszta to juz ocena oczna.

Jezdzilem oboma w tym samym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle nie mają benzyny do testu qq też, niby akurat taki moment że nie ma, a mi też nie chce się jechać w Polske, generalnie nie ma podpały na auto także może coś jeszcze w innych markach poszukam, dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Popek82 napisał:

wogóle nie mają benzyny do testu qq też, niby akurat taki moment że nie ma, a mi też nie chce się jechać w Polske, generalnie nie ma podpały na auto także może coś jeszcze w innych markach poszukam, dzieki za odpowiedzi

a moze jakas wypozyczalnia. Nawet lepeij na te 24 h wziac za pare zlotych bo te 15 minut z salonu to malo troche

 

ps. zapraszam do wawy przy okazji to udostepnie swój od jazdy próbnej :wave:

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie nad silnikiem. Jako uzytkownik poprzednio qq 1.5 dci po zmianie na 1.6 dig juz nigdy nie kupie dizla. Elastycznosc moze ciut mniejsza ale przyspieszenie lepsze. Spalanie bajka 7.2 srednie przy 70% miasto. Fakt ze jazda "inteligentna" - bo mam czas ;)

Wazne aby ulozyc silnik tj pierwsze 2k km lagodnie jak z dziewicą.

Jak masz pytania szczegolowe to wal. Chetnie odpowiem. Bo to moj 3 nowy Nissan i na razie marki nie zmieniam.:nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel odpada. Przesiadam sie z qq 2.0 benzyna i chcialbym zeby to mniejsze turbo w wiekszej furze było dynamiczniejsze. Jako ze to co napisałem może sie wykluczac to chce przetestowac. Jak wspomnialem na test dostalem 2,0 diesla z automatem i test nie wypadl pozytywnie. Skrzynia strasznie zmulona. Jak nie uda mi sie przejechac iksem to wybór padnie na mazde cx 5 2,0 ktora testowalem. Generalnie iks mi sie bardziej podoba i wyposażenie lepsze w troche nizszej cenie ale z drugiej strony w mazdzie jest naped 4x4 i wiem jak jezdzi. W grze był jeszcze outlander ale 2,0 ben w zestawieniu z automatem takze srednio fajnym (nie ma opcji manuala przy nenzynie) był zdecydowanie wolniejszy niz 10 letnia poczciwa qqółka

Jak jednak padnie na iksa to tez bedzie 3 nissan także sentyment do marki jest. Qq przejezdzilem 8 lat 160 kkm i złego słowa na niego nie dam powiedzieć. Wczesniej była p11 i tez ja lubiłem. Oba auta byly solidne. A poza tym iks mi sie strasznie podoba z wygladu i wnetrze w tek ie tez jest super takze jednak chcialbym sprobowac jak jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Diesel 2.0 nie przypadł ci do gustu, to z 1.6 benzyną będzie jeszcze gorzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna wypadnie podobnie slabo jak diesel w automacie

Nie chcesz diesel'a bo w auto kiepsko ale nie mowisz o diesel'u w manualu

Wychodzi na to, ze szukasz tylko automatu

W tej sytuacji to bierz mazde CX5, pomimo tego, ze jest mniejsza od X'a a z tylu, dla pasazerow odczuwalnie mniej miejsca no ale "zwawsza" jest od "X-ow"

BTW. na dzien dzisiejszy wszystkie automaty bezstopniowe mula i maja efekt gumy, nie ma co sie oszukiwac.

Mialem kiedys do testu tez benzyne i nie bylo rozowo w spalaniu nawet bez specjalnego "szarpania" sie pod swiatlami, tylko "zwykle" przyspieszanie - jezdzilem co prawda 45 minut po Warszawie ale spalanie nie chcialo zejsc ponizej 10 l/100km. Moze Swoim jezdzil bym ostrozniej zeby "przyoszczedzic" ale byla okazja sprawdzenia realiow wiec potestowalem i ... wybralem 1.6 dCi (mial 4x4 i lepsza ekonomie spalania)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac sa rozne zdania dot 1.6 w manualu. Ale kolega z 1.4 automat w nowej astrze (sporo lzejsza) na swiatlach zostaje z tylu. No ale on ma 150 KM.

SPALANIE po wawie bez problemu robie katalogowe. To kwestia raczej przewidywania sytuacji i niekonievznie trzeba jezdzic eko czyli wolno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to suche fakty. Wycinek spalania z ostatnich 20 m-cy. Jeżdżę niemal ciągle tą samą trasą dom-praca-dom-zakupy-rodzice itp itd. No i 2-3 razy rocznie jakieś traski w Polskę. czyli jakieś 70% wawa a reszta nie wawa . Parkowanie garaż. Dziennie zwykle 25-35 km.

Wyższe spalanie to zima a niższe lato :jump:. Zima parkowanie w pracy na zewnątrz.

I tyle :coffeenews:

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...