Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ruch w lewo kierownicą - dźwięk klik, rozwiązanie problemu!


memeQQ

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu podczas wykonywania ruchu kierownicą w lewo i tylko w pewnym, powtarzającym się momencie słychać coś w rodzaju dźwięk kliku... klik, cyk. Dzieje się to tylko w jednym położeniu podczas kręcenia z fazy początkowej i nie występuje to zawsze. Podczas manewrowania na niskich prędkościach np. rondo też to słyszę, jeśli tylko akurat wystąpi! Brak innych objawów. Wszystko działa prawidłowo, tylko ten dźwięk. Nie jest to głośny dźwięk, ale jestem teraz na tym punkcie wyczulony i to po prostu słyszę. Nagrałem filmik. Zwracam tylko uwagę, że dźwięk na filmie został podbity, w rzeczywistości jest cichszy

https://drive.google.com/file/d/1poBowXAziaL-hlrC-SKvITVBMvZjXswT/view

Co o tym sądzicie? Jeden kolega na forum, stwierdził, że zauważył u siebie coś podobnego... robić coś z tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na kolumnie kierownicy przy podłodze,w miejscu gdzie jest mocowanie krzyżaka,śruby zabezpieczali sprężystą blaszką.Czasami zdarzało się,że ta blaszka nie była dogięta właściwie i zahaczała o wykładzinę powodując  takie klikanie.Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem mniej więcej w tym miejscu, o którym piszesz, ale według mnie jest tam OK. Jak nastawiłem ucho, ewidentnie słychać ten dźwięk z samej kierownicy. W środku kierownicy może jakaś spinka, zaczep blaszkowy itp. wydaje ten dźwięk? :( To jest irytujące niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego musiałbyś postępować metodą prób i błędów,zdjąć poduchę i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napiszę dla potomnych. Problem został rozwiązany. :) Winna była listwa taśma w kierownicy. Została wymieniona na nową i cisza. :0dance4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 15:37, memeQQ napisał:

Napiszę dla potomnych. Problem został rozwiązany. :) Winna była listwa taśma w kierownicy. Została wymieniona na nową i cisza. :0dance4:

Dla ścisłości napisz co to jest: " listwa taśma w kierownicy ", aby wszyscy szukający wiedzieli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej pisząc, jest to taśma air bag, która kręcąc kierownicą się rozwija i zwija i tu siedział chochlik. Została wymieniona listwa, w której ta taśma siedzi. Diagnoza szybka ze strony ASO i w punkt trafiona, jak i błyskawiczna wymiana. Jacko, może dodaj opis w tytule tematu, że jest rozwiązanie. ;)  Z tego, co się orientowałem to częsta przypadłość w Renault, a że są u nas wspólne części to... wiadomo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...