Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycięty DPF, szukam oryginalnego pliku


Witkacy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam Pathfindera 2012 rok, 3,0 v9x. Przebieg 140k. Ktos w nim kiedyś nieudolnie wyciął DPF i od tego czasu swieci sie ciągle kontrolka check engine. Auto jezdzi bez zastrzeżeń tylko ciągle świeci się ta kontrolka.

Niestety nikt nie chce się podjąć modyfikacji oprogramowania żeby te błędy poznikały bez pliku źródłowego którego nie mam. Po prostu żaden mechanik nie chce robić modyfikacji na zmodyfikowanym przez kogoś innego pliku (w sumie to rozumiem).

Jako motoryzacyjny pedant chcialbym sie kontrolki pozbyc i są na to trzy drogi:

1. Instalacja nowego DPF i wgranie softu u dealera nissana - tutaj koszt jest jak calkiem niezlego używanego samochodu średniej klasy (sam filtr 12000, slownie: dwanaście tysięcy pln)

2. Wygrzebanie skądś oryginalnego, niemodyfikowanego pliku do tego konkretnie auta i wtedy udanie się do kogoś kto go lepiej zmodyfikuje.

3. Zakup używanego DPF, wyczyszczenie go, zainstalowanie i ponownie wgranie oryginalnego softu.

 

Jako że opcja 1 odpada a opcja 2 i 3 wymaga posiadania tego pliku to mam pytanie do wszysttkich tu zgromadzonych. Ma ktoś pomysł skąd ten plik wydostać??  Próbowałem go zakupić u najbliżeszego dealera nissana ale nie wykazano tam zrozumienia dla mojego problemu.

Może ktoś z tu zgromadzonych pracuje albo zna kogoś kto pracuje w nissanie i moglby mi taki pliczek po VIN sciągnąć. Za uczciwą cene oczywiście. 

Bardzo prosze o pomoc, może chociaż kontakt do kogoś kto może mieć dostęp do takich plików...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech praktycznie nie do zgryzienia. Ewentualnie zakup ECM z rozbitego Patka z V9X albo ściągnięcie Z ECM od któregoś z kolegów. Ale będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może u chłopaków v-tec tuning Łowicz - są a FB. Radzą sobie świetnie z wszelakiej maści autami. Być może że poradzą sobie również z V9X.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee no mam nadzieje ze do zgryzienia jednak.

Wystarczy dobra wola kogoś w salonie nissana. Tam gdzie pytalem taki plik mieli tylko nie chcieli mi zgrac na pendriva bo to a tamto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam ponownie,

Czy ktoś z was ma jakiekolwiek doswiadczenie z zamiennikami takiego typu:

https://www.ebay.com/itm/23710-3KA3A-Nissan-Pathfinder-ECM-NEW-OEM-237103KA3A/122821329019?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Czy to ma szanse działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...