Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Kontrolka od abs-u

Guest okraglaczek
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko czy kontrolka od abs-u powina zgasnac po przekreceniu stacyjki czy dopiero po odpaleniu silnika??

Witam.

Kontrolka od ABS-u gaśnie po czasie ok. 7 sekund, i to niezależnie czy odpalisz silnik czy odczekasz.

Guest okraglaczek

to umnie gasnie dopiero po odpaleniu, a potem podaczas jazdy znow sie zapala. musze sprawdzic wszystkie czujniki, bo czasmi jest to niebezpieczne szczegolnie przy malych predkosciach, wogole nie mozna wychamowac

u mnie tez gasnie po ok 3-4 sekundach po zalaczeniu zaplonu. Troche nie czaje dlaczego moze u ciebie gasanac a potem w czasie jazdy sie ponownie pojawia kontrolka. Tak jak w wielu postach na forum mowa, wiekszowsc problemow z ABS'em pojawia ze z winy niestycznosci przewodow doprowadzonych do czujnikow. Ja bym poszedl ta droga dla zdiagnozowania problemu.

Guest maxbike
to umnie gasnie dopiero po odpaleniu, a potem podaczas jazdy znow sie zapala. musze sprawdzic wszystkie czujniki, bo czasmi jest to niebezpieczne szczegolnie przy malych predkosciach, wogole nie mozna wychamowac

Prawdopodobnie to wina popstych czujników (albo jednego czunika) w którymś z kół. Poszukaj ich na Allegro.

Moja historia: przed kupieniem primerki troche stała. Też mi sie zapalała kontrolka od ABS-u. Rozebrałem tylne zaciski i były zapieczone na suwakach. Wyczyściłem wszystko, złożyłem i jest ok!

Pozdrawiam

a moja opinia ze to nadal nie wina czujnikow! ja mam podobny przypadek, ze kontrolka mi gasnie albo sam ja gasze jadac (wylaczajac i wlaczajac zaplon), ale po przekroczeniu 60-tki (u mnie) zas sie zapala - gdzies na polaczeniach jest przebicie lub korozja i potem gubi sygnaly z czujek - juz kiedys pomoglo mi podociskanie kabli przy samej pompie abs, ale tym razem juz mi nie pomaga, bede szukal dalej, ale stawiam na kable lub polaczenia