Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapalona kontrolka Check Engine W X-Trailu?!


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas jazdy....zapaliła się w X-Trailu 2,0 150KM kontrolka Check Engine?! Mam teraz pytanie czy jechać zdiagnozować tą usterkę do Nissana czy można to zrobić w jakimś niezależnym serwisie mechanicznym? Jaki jest koszt podpięcia do komputera w serwisie? Przyczyn może być zapewne wiele ale nie miałem do tej pory żadnych problemów....aż do dzisiaj ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest przyczyna wyświetlenie błędu dowiesz sie u każdego mechanika.Srednio to kosztuje ok.50 zl.

Inna sprawa to prawidłowa interpretacja -a z tym bywa różnie ,osobiscie wybrałbym polecany zakład niezależny niż ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzisiaj ze względu na napięte terminy u "niezależnych zakładów" odżałowałem i pojechałem do ASO! ;-( musiałem za kpl diagnostykę zapłacić 299zł ...ale ze znalezieniem konkretnej usterki.

Okazało sie że wyskoczył błąd P2A00 - uszkodzenie wewnętrzne czujnika A/F czyli inaczej Pan określił że to czujnik ciśnienia powietrza (sonda lambda) i koszt prawie 750zł + 200 robota!.Symbol tej części to :22693JG70A

Jeszcze na wydruku napisane ..."czujnik A/F AIR FUEL RATIO SEN N. J10 T31"

Gdzie to ustrojstwo jest i czy sam sobie z tym poradzę?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat. Pierwsza wizyta w ASO- 100zł, druga 120 i dalej nic. Błędów wykryli bez liku w tym sonda lambda. U niezależnego mechanika podpięcie kompa 50 zł i podejrzenie nieprawidłowo działającej sondy lambdy. Zaryzykowałem i kupiłem Boscha - 350 zł.Ponowne podpięcie 50 zł, ustawienie odpowiednich parametrów pracy i po robocie, wszystko działa jak należy. Wcześniej sam kasowałem wyskakujące błędy, elm327 + piston na telefon.Działało przez pewien czas ale potem znowu check engine się pojawiał. Omijaj aso i szukaj dobrego mechanika z komputerem. Kup sondę lambda, wymiana bardzo prosta w razie czego klucz do sondy na allegro za 30 zł, powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fachowcami od komputera różnie bywa, kiedyś miałem corsę, przy 100 km/h tracił moc, podpięcie u 3 różnych "fachowców" wskazywało ma sondę lambda, wymieniłem oryginalnego boscha na zamiennik i zero poprawy. Trafiłem do kolejnego fachowca, który po samych objawach zdiagnozował problem ale dla świętego spokoju podpiął pod kompa, pierwszy błąd sonda lambda, powiedział że zawsze tak pokazuje bo jest pierwsza w kolejności, mówił że trzeba sprawdzać nie po wyskakujących błędach a po parametrach urządzeń i sie potwierdziła jego wstępna diagnoza-przepływomierz, powinien mieć napięcie 5V a miał poniżej, wymieniłem i auto jak nowiutkie :) Liczy sie nie tylko komputer ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie

X-Trail 2.0 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek.m73 napisał:

:) Liczy sie nie tylko komputer ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie

X-Trail 2.0 150KM
 

O tak,dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...