Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Problem z uruchomieniem


Gość Arbajk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

ostatnio pojawił mi się problem z zapaleniam auta, mianowicie po wejsciu do auta zamknieciu i otwrciu drzw z pilota od centralnego zamka nieidzie odpalić auta czasem taka zabawa zajmuje 4 minuty zanim odpali :( Zamykam i otwieram z pilota przed odpaleniem gdyrz poprzedni włascicel mowił ze tak trzeba.... ale czy to prawda?? czego to może być wina :?: Dodam że centralny jak i imobilajzer są fabryczne. Widziałem podobne tematy ale nigdy nic na temat odpalenia raczej o zepsutych pilotach . Prosze o pomoc niewiem co robić!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda z tym pilotem?mam tak samo w Hondzie,raz był z tym problem gdyz wiekszosc immobilajzerów po pewnym czasie jezeli nie ma zasilania(odłaczony akumulator)rozkodowuje sie.mozna sprobowac nacisnac przycisk 2 razy szybko (rada elektryka-u mnie pomogła)ponoc wtedy sie programuje.ale jezeli problem pojawil sie niedawno,to raczej nie bedzie to zwiazane z immobilajzerem,predzej z układem zapłonowym.w swoim nissanie mialem to 2 dni temu,czy gaz czy benzyna nie odpalał,jak zapalił to chodził,pomogła wymiana kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Poszukaj przekaznika od imobilajzera, ja tak mialem w swoim alarmie. Przekaznik nie chcial zalaczyc ECCS(komputera)styki sie wypalily nieraz pomagalo zamykanie i otwieranie, a potem to juz nic nie moglem zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem ten występuje przy ciepłym jak i zimnym silniku lecz niezawsze raz na jakis czas odpali od pierwszego razu A tego przekaźnika poszukam i napisze w jakim jest stanie a czy taki defekt można wykryć poprzez komputerową diagnostyke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Ten przekaznik jest w centralce alarmu. centralka pewnie jest gdzies za bezpiecznikami lub za zegarami. Dwa najgrubsze przewody(przewaznie w jednym kolorze) ktore wchodza do centraliki to odcieciecie zaplonu. sprawdz ten przekaznik lub odetnij kable i zmostkuj je tylko nie te ktore wychodza z centralki i powinnien palic odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpiecznikach przekaźniki w stanie niewskazującym na jakąkolwiek złą prace :( wyczytałem ze obok schowka za jednym plastikiem jest cos od centralnego moze tam to znajde Jak siedze w aucie i zamkne centralny i otworze to słychać po chwili dziwny klik z tego miejsca opisanego wyzej niebyło tego wcześniej A jeżeli przyczyna leży gdzieindziej niż w imo?? to co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do przekaźnika od centralnego ale wszystko w nim wygląda na sprawne przyczyna chyba leży dzie indziej niż w imobilajzerze :( Doszedłem do wniosku że chyba niekręci silnikiem gdy przekręcam kluczykiem bo jak zaskakuje to zapala od razu Czy ktoś będzie umiał poradzić co z tym fantem zrobić jestem świerzy w nissanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko!

rozrusznik kreci a samochod nie chce odpalic?? ,czy rozrusznik wogle czasami nie chce zakrecic??

Jeszcze napisz czy jak wlaczysz alarm mozesz rozrusznikiem zakrecic?>

No to jest tak wydaje mi sie że rozrusznik niekręci bo silnik niewydaje dzwięku jaki powinien temu towarzyszyć tylko słychac coś podobnego do "bzyczenia" Alarmu niema to auto ma tylko imo fabryczne tak mowił poprzedni własciciel Akumulator jest sprawny był ładowany bo myslałeż ze może on szfankuje a i jeszcze zóważyłem że jak włącze ogrzewanie tylnej szyby to zaczyna drżeć kierownica a wcześniej tego niebyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wina ewidentna rozrusznika. Bo z tego co zrozumiałem to nie masz alarmu tylko centralny zamek i imobilajzer. A zapłon nie jest zależny od centrala bo równie dobrze mógłbys otworzyć drzwi kluczykiem i zapalic bez problemu, bo imobilajzer odblokowuje kluczyk w stacyjce.

Jak dla mnie to wieszają się szczotki w rozruszniku u Ciebie, weź tak jak Ci radził poprzednik, jeśli Ci nie będzie chciał odpalić to uderz czymś rozrusznik delikatnie. Jesli po tym odpali to sprawa prosta rozrusznik do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak !! to definitywnie rozrusznik :) teraz tylko pytanie : czy lepiej regenerować mój czy kupić urzywanay sprawny?? jaki był by koszt regenaracji?? i skąd mam pewność czy działający obecnie rozrusznik niezepsuje sie mi za poł roku?? koszt owego to ok 180zł Więc co lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził regeneracje, zawsze to masz pewność, że wszystko jest wymienione na nowe i powinno długo działać. A z używanym różnie może być. Koszt regeneracji w zależnosci od tego co poszło moze byś 50-100 zł, tak myśle + do tego wymatowanie i założenie rozrusznika ok. 70 zł (no chyba, że sobie sam go wymontujesz). Przerabiałem już naprawe rozruszników w dwóch samochodach, co prawda nie w nissanach, ale rozruszniki raczej są podobne w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził regeneracje, zawsze to masz pewność, że wszystko jest wymienione na nowe i powinno długo działać. A z używanym różnie może być.

Też własnie tak mysle nad regeneracją tylko jaki to koszt?? i na ile czasu trzeba się przygotować bez auta?? bo to terz ważna kwestja auto potrzebne jak ręka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene moge Ci podać orientacyjnie taką jaką bym zapłacił u mojego elektryka 100-150 zł, w zależnosci od tego co bedzie do wymiany (z wyjeciem i założeniem rozrusznika). A co do czasu, to wydaje mi się, że góra 2-3h, co prawda ja zawsze zostawiałem auto i odbierałem je później, ale nie wydaje mi się żeby to trfało dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...