Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siedzenie kierowcy


Miro54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że siedzenie kierowcy w moim aucie, jak je chwycić w okolicach zagłówka i ruszać w tył i przód ma niewielki luz. Siedzenie pasażera tego luzu nie ma. Próbowałem sprawdzić przyczynę i wydaje mi się, że ten luz jest na ząbkach regulujących oparcie. Siedzenie jest z elektryczną regulacją. Czy ktoś z was ma coś podobnego? A może ktoś już to naprawiał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprocz wyczuwalnego luzu doswiadczasz zwiazanych z tym dodatkowych efektów, np dzwiekowych (stukanie, pukanie, inne)?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Fotel kierowcy u mnie stuka, puka i ma luzy - wyczuwalne przy wsiadaniu, ruszaniu ręką, a czasami i przy ostrzejszym hamowaniu czy skręcaniu. Stelaż fotela został wymieniony jeszcze na gwarancji lecz rozwiązało to problem na krótko. Może na 3 miesiące po czym problem wrócił. Już mam po gwarancji a serwis twierdzi że widoczne ten typ tak ma i nie wiedzą jak poprawić fabrykę. Wszystko tylko żeby nie naprawić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawy humoru zawsze czytam listę fuckupów na http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,2691.0.html

Zawsze to lepiej miec tansze fuckupy niz drozsze :lol: jesli wiecie co mam na mysli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie stukania nie ma. Są tylko luzy, takie jak opisałem. Wkurza mnie to, bo auto trochę kosztowało, a takie gówniane problemy. Próbowałem to zgłębić i wyszło mi, że ten luz jest chyba gdzieś w okolicy ząbków, które regulują oparciem. Ale pewności nie mam, bo trzeba by było ściągnąć skórę żeby coś zobaczyć. Będzie chwila czasu, zajmę się tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się tym zainteresować serwisu? Czy już po gwarancji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, JackSet said:

Dla poprawy humoru zawsze czytam listę fuckupów na http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,2691.0.html

Zawsze to lepiej miec tansze fuckupy niz drozsze :lol: jesli wiecie co mam na mysli.

 

Tam do dopiero mają cyrk z tym szmelcwagenem :), Dobrze że żonie się nie podobał już na starcie i go nie kupilismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, odgrzewana kotleta bo u mnie zaczęło stukać siedzenie kierowcy. Przebieg 35tys i 3 lata. Jeździ głównie żona. Ktoś rozwiązał to u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Temat z siedzeniem kierowcy rozwiązany. Pod siedzeniem są cztery zawiasy jakby  nito-tuleje. One dostają lekkiego luzu, tzn. ruszają się w korpusie. Odpowiednio chyciłem je delikatnym spawem i jest spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 23:53, Bierki napisał:

Cześć. Temat z siedzeniem kierowcy rozwiązany. Pod siedzeniem są cztery zawiasy jakby  nito-tuleje. One dostają lekkiego luzu, tzn. ruszają się w korpusie. Odpowiednio chyciłem je delikatnym spawem i jest spokój .

Dzięki za podpowiedz. Sprawdzę ten trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a mi zmienili stelaż fotela kierowcy, po tym jak powiedziałem, że trzeszczy i ma luz, jeden silnik jest na stałe więc i trafił się przy okazji nowy silniczek... robią ten luz na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wspomniał kolega @Bierki, nitonakrętki chwycone spawem i koniec stuków. Jeżeli nie poprawili konstrukcji fotela, to wymiana na gwarancji stelaż na długo nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...