Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukające siedzenie kierowcy


karolb150
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś stuka siedzenie kierowcy w Q11, tzn podczas jazdy i na zakrętach słyszę uderzenie jakby blachy o blachę dochodzące z siedziska. Czasami stuka co chwilę, a innym razem mogę przejechać kilkanaście kilometrów i nic się nie odzywa. Siadając i ruszając się na fotelu niczego nie słychać, jedynie podczas jazdy. Znając pewnie moje szczęście, kiedy pojadę do ASO będzie cisza i odeślą mnie z kwitkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się coś takiego i u mnie -tak jakby fotel minimalnie się przesuwał w prowadnicach, ale nie czuję kierunku przesunięcia, tylko stuknięcie raz na tydzień może ciut częciej.

Na razie mi to nie przeszkadza ale jak nie zapomnę to zwrócę na to uwagę w serwisie. Pewnie powiedzą że nic nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i zamierzam to zgłosić na najbliższym przeglądzie,tym bardziej,że dużo nie ważę,74 kg, a auto ma 50 kkm przebiegu i niecałe trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem u siebie. Jeździłem ostatnio sporo po krętych, górskich drogach i właśnie tam na ostrym zakręcie, często fotel jakby przesuwał się odrobinę wydając przy tym stuk. Auto ma niewiele ponad 11k km, więc trochę za wcześnie na takie zużycie fotela,  W wolnej chwili zamierzam podjechać z tym do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też stuka i minimalnie się kołysze. Znalazłem u mnie winowajcę !!!

Winna jest nitonakrętka stelaża, generalnie nie wiem co z tym dalej robić.

W załączeniu foto winowajczyni

Ps. Jest tak zorana bo myślałem że uda mi się ją odkręcić kombinerkami 

20181001_144420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pierwotnie myślałem że to nitonakrętka jest winna, ale po dłuższej obserwacji wydaje mi się że dzwięki generuje konstrukcja na której osadzona jest gąbka od siedziska w miejscach jej łączenia ze stelażem. Na początku stuki dochodziły z przodu teraz pojawiają się tylko z tyłu z lewej lub prawej strony . Dodatkowo jak wejdę szybko w zakręt w lewą stronę to czuję jak coś czasami przeskoczy z tyłu. Generalnie mój Qashqai ma 10 miesięcy a stuki zaczęły się pojawiać trzy miesiące temu przy 15 tys km przebiegu,  widziałem też na forum że w X-trailach występuje taki sam problem, konstrukcja fotela chyba jest taka sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują takie metaliczne stuki, jakby pod siedzeniem turlała się jakaś metalowa kulka i od czasu do czasu uderzała w prowadnice. Byłem z tym w serwisie już 2 razy, coś tam rzekomo zrobili i przez kilka dni był spokój, a potem znów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim forum Qashqaia znalazłem taki sam temat dotyczący stukającego siedzenia. Jak widać stukające siedzenie to wada fabryczna w wielu QJ11, ludzie na forum UK piszą że mają ten sam problem a Nissan nie potrafi go rozwiązać. Link do temat, są zdjęcia i filmiki stukającego siedzenia:  https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?f=31&t=2792&hilit=Seat+problem&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli stuka prawie kazdemu, a uściślijmy - fotel manual czy fotel elektryczny - nie mylić z krzesłem elektrycznym.:jump:

U mnie elektryk i pojedyncze stukniecia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Stelaż siedzenia razem z gąbką wymieniony w ramach gwarancji, jak będzie dalej zobaczymy. Jeździć obserwować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...